Aaron Johnson

Ph.D. University of Arkansas, USA
CFA Chartered Financial Analyst Institute
M.A. University of Arkansas, USA
B.S. University of Nebraska, USA

Dr. Johnson přišel do UNYP v roce 2013 a učí ekonomii, finance, matematiku a byznys; je také manažerem postgraduálních obchodních programů. Učil jak na amerických, tak i na českých univerzitách.

Působil jako ředitel MBA UNYP  a nyní zastává kromě své odborné práce také menší roli v řízení jejího vznikajícího Entrepreneurship Center (Centra podnikání).  Většinu svého času věnuje ve své odborné činnosti studijním kurzům a psaní.
 

Výzkumné zájmy Dr. Johnsona se zaměřují na vývojovou ekonomiku, zejména na mikro úvěry a na úsilí o zmírnění chudoby; je autorem pracovních dokumentů na téma oficiální rozvojové pomoci a na téma hospodářství domácností. Při výuce Dr. Johnson rád využívá nejrůznější postupy a zajímají jej nejrůznější výukové strategie a alternativní vzdělávací iniciativy.

Dr. Johnson získal akademické tituly Ph.D. a MA v oboru ekonomie na University of Arkansas a BS v oboru finance na University of Nebraska. Je také držitelem titulu CFA, a pět let pracoval jako finanční ředitel neziskové organizace; pak se vrátil zpět na akademickou půdu. Jeho budoucí plány výzkumu zahrnují experimenty v terénu v  úsilí o rozvoj v Bangladéši a jinde.

Sledujte nás

Go to top