Albert Ballardini

Kariéra: 
Zakladatel a CEO Go Fit

„Kdyby nebylo UNYPu, nevím, jestli bych to dokázal,“ říká Albert Ballardini, generální ředitel a zakladatel společnosti Go Fit. „Všechny nápady vznikly v čase, kdy jsem studoval program MBA.“

V roce 2009 pracoval Albert jako advokát v Londýnské právní kanceláři s názvem Anthony Seddon Solicitors LLP. Po globální finanční krizi pracoval v několika významných společnostech. „Když přicházíte do styku se spoustou podnikatelů, začnete si klást otázku: „Proč bych i já nemohl začít podnikat?“

Jeho myšlenky se ubírali směrem, který ho nakonec dovedl na University of New York in Prague, kde se zapsal do programu MBA. Zde se ocitl v úplně jiném světě. „Měl jsem možnost učit se takové předměty jako jsou marketing a finance. Bylo to skutečná výzva, ale dala mi úplně novou perspektivu,” říká.

Do roku 2013 cestoval Albert mezi svým pracovištěm v Londýně a školou v Praze. Bylo to právě v tomto období, kdy ho napadlo založit si novou společnost Go Fit. V době studií trénoval i Krav Magu. Někdy byl v Praze déle než dva týdny a nechtělo se mu trénink přerušit. Když ale přišel do posilovny, nabízeli mu pouze měsíční členství.  Když se snažil najít místo, kde funguje placení typu pas-as-you-go, nemohl žádné najít.

Napadlo ho, že určitě není sám. „Je mnoho takových lidí, kteří si nechtějí platit členství, ale chtějí si zachovat tréninkovou rutinu,“ říká.

Nyní po výzkumu a poradách s profesory na UNYP je Ballardini generálním ředitelem společnosti Go Fit, prvního fitness modelu, kde platíte průběžně. Jakmile si vytvoříte účet na jejich stránkách, získáte přístup k 30 místům v Praze, jako jsou taneční studia, studia jógy, welness centra, Crossfit centra a bazény. Lidé, kteří často cestují buď služebně, či rekreačně, si tak můžou jednoduše vybrat z několika míst bez toho, aniž by si museli pořídit dlouhodobá členství.

Albert a jeho tým pěti spolupracovníků momentálně pracuje na oficiálním uvedení, které se bude konat v prvním čtvrtletí 2018. Jejich krátkodobé plány zahrnují konsolidaci partnerství a podpis smluv s dalšími fitness a welness centry. V dlouhodobé perpektivě plánují rozšířit své působení i do dalších českých měst, například do Brna.

“Při realizaci se vyskytly problémy, ale moje rada zní, nevzdávejte se hned u první překážky,” vysvětluje Albert. „Když jsem rozvíjel svůj nápad, velmi mi s tím pomohl UNYP. Nejsem si jistý, jestsli bych to bez UNYPu dokázal.“

 

Sledujte nás

Go to top