Bitcoin je mrtev. Ať žije Bitcoin.

Event Date: 
23.06.2021 -
18:00 to 20:00
Location: 
Online via Zoom & YouTube live

Registrujte se zde

University of New York in Prague uvede již třetí webinář pro širokou veřejnost tentokrát zaměřený na Bitcoin a blockchainové technologie. Řeč bude o současné situaci na krypto marketu a nedávném pádu Bitcoinu. Naši hosté budou diskutovat o tom, co jej zapříčinilo, co se dá a nedá o budoucím vývoji předpokládat a na co je třeba se připravit. 

Připojte se k diskuzi předních českých expertů na Bitcoin a svět kryptoměn Dominika Stroukala, Ph.D. (Ekonomický expert, Satoshilabs, start-up Roger) a Kicoma (youtuber a kryptoodborník, Bitcoinovej kanál). 

Webinář bude moderovat Dan Šťastný, Ph.D. (děkan katedry Business Administration na University of New York in Prague)

Webinář je zdarma a kompletně v češtině proběhne na platformách ZOOM a ŽIVĚ na YouTube kanále UNYPu.

Hlavní okruhy:

  • Bitcoinu byla zvěstována smrt ve velkých médiích už více než 400krát, přesto stále žije.
  • Proč občas vyletí a pak se zhroutí?
  • Co jsou fundamenty, kvůli kterým zůstává na živu?
  • A co by se naopak muselo stát, aby skutečně zemřel?
  • Jak je možné, že Elon Musk dokáže "manipulovat" trh pomocí tweetů?
  • Jak ovlivnila Bitcoin a další krypto koronavirová krize?

Mgr. Ing. Dominik Stroukal, Ph.D. je ekonomickým poradcem SatoshiLabs, hlavním ekonomem Platební instituce Roger, přednáší na institutu CEVRO, napsal několik knih (včetně první české knihy o Bitcoinu s názvem Bitcoin: Peníze budoucnosti), moderuje pořad na MALL.TV nebo podcast Business Speak týdeníku Ekonom. Doktorský titul z Ekonomické teorie získal na VŠE v Praze, ale vystudoval například i Mediální studia na Karlově Univerzitě v Praze. 

Jakub Vejmola alias Kicom je kryptoměnový investor a zakladatel velmi populárního YouTube projektu Bitcoinovej kanál (dle FORBESU platí za nejlepší krypto kanál v ČR), na kterém už několik let radí a vysvětluje základy fungování blockchainu a kryptoměn, komentuje tržní trendy a vývoj Bitcoinu, pravidelně glosuje aktuální situaci napříč celým kryptosvětem. Je autorem několika desítek videí a rozhovorů se stovkami tisíc zhlédnutí. 

 

Sledujte nás

Go to top