Dominika Janigová

Kariéra: 
PR a marketingová manažerka, Fource Entertainment

Život a kariéru Dominiky Janíkové (28) ovlivnilo několik faktorů. Především žila  jako pětileté děvčátko nějakou dobu v Paříži s tatínkem, profesorem matematiky, který učil na Sorbonně. Zadruhé potkala na gymnáziu „svého umělce“, Ondru Pivce, jazzového muzikanta, který hraje na Hammondovy varhany a kterému dnes dělá manažerku. A za třetí to bylo její rozhodnutí jít studovat na University of New York v Praze  na bakaláře komunikací a hromadných sdělovacích prostředků; poté zde získala i titul Master of Business Communications and PR.

„Studium na UNYP bylo pro mne velmi inspirativní. Student sám je strůjcem toho, co si ze školy odnese. Pokud něco chcete a máte hlavu otevřenou, škola vám to umožní dosáhnout,“ vysvětluje Dominika. A ona svého opravdu dosáhla. Od doby, kdy promovala, se věnuje práci booking agentky, promotérky a manažerky hudebníků. Za jeden ze svých největších úspěchů považuje to, že se jí podařilo Ondrovi splnit jeho sen a dostat ho do New Yorku, kde se již od té doby úspěšně etabloval. Jak na to, se přitom učila za pochodu.   

Kromě dvou titulů z UNYP má Dominika ještě titul Master of Arts z teorie, historie a praxe mezinárodního filmu z anglické Newcastle University. V současné době pracuje ve společnosti Fource Entertainment, malé agentuře, která do Prahy dovezla například Smashing Pumpkins, Dire Straits nebo velmi úspěšnou hudebně-taneční show LMFAO. Její práce je časově velmi náročná a jak říká, i chaotická. „Řeším často několik projektů současně a v rámci každého z nich musím jednat s několika stranami. Studium na UNYP mi však dalo dobrý základ pro organizaci mého času a spolupráci s lidmi. Naučilo mne chápat, že různí lidé vidí věci různě, že občas je někdo nezodpovědný, důležitost tolerance a dodnes mi to pomáhá.“ 

Získejte více podrobností o programu Dominiky

Sledujte nás

Go to top