Dominika Janigova

Kariéra: 
PR and Booking agent of Ondrej Pivec

Co vás vedlo ke studiu na UNYP a co vás poté přivedlo vrátit se pro magisterský titul?

Bylo to v roce 2003 a já jsem studovala biologii a zeměpis na jedné prominentní státní vysoké škole v České republice. Byla jsem však nespokojená s výukovým procesem: přednášky byly přeplněné, vztah mezi profesory a studenty téměř neexistoval a výměna zpětné vazby nebyla vyrovnaná. V tom čase se známý mého otce dozvěděl o UNYP a navrh mi, že by se mi to mohlo líbit. Přihlásila jsem se proto do podzimního semestru 2004 do programu Komunikace a masová média. Vzdělávací proces se ukázal být přesně takový, jak jsem doufala: otevřené debaty, skupinové projekty, náročné úlohy - vše v angličtině a s milými profesory. Bakaláře jsem ukončila v roce 2008 a na první magisterské studium jsem si vybrala studium filmu v městě Newcastle upon Tyne. Poté jsem se přihlásila na druhé magisterské studium v oboře Obchodní komunikace a marketing v Praze ve spolupráci s La Salle University. Bylo pro mě velmi zajímavé porovnat rozdíly mezi českým, britským a americkým vzdělávacím systémem a stylem výuky. 

Jste PR manažerkou a agentkou Ondřeje Pivce už více jak 10 let! Jak jste pro něho začala pracovat a co vás na spolupráci nejvíc baví?

Známe se 14 let, poznali jsme se na střední škole. Poprvé jsem byla na jeho vystoupení a oslavě vydání alba v roce 2007. Řekl mi, že pokud mě už nebude bavit učit angličtina (v té době jsem se tomu věnovala), měli bychom popřemýšlet o spolupráci. O několik měsíců později mě oslovil přes Skype: "Dominiko, náš manažerka nám vzal peníze. Máme zítra hrát v Řecku a ona je pryč. Chceš nám pomoct?" Pomohla jsem a od té doby s ním pracuji. Tato spolupráce je jen pozitivní a obohacující zkušeností!

Jaké klíčové poznatky jste získala jako PR manažerka?

Myslím si, že nejcennějším poznatkem bylo porozumění tomu, že práce v oblasti vztahů s veřejností značně závisí na individuálních osobnostech. Velmi se mi líbily práce na některých projektech, některé mě naopak úplně vyčerpaly. Samozřejmě někteří lidé dokáží oddělit pracovní a soukromý život a když přijdou domů, zavřou notebook a zapomenou na všechny pracovní starosti. Já to ale nedokážu. Práce PR manažerky může být pěkně intenzivní, ale je to vždy zábava.

Jak se vám podařilo získat práci ve společnosti Fource Entertainment?

Antonyho jsem poznala přes jinou osobu, která měla zájem o sjednání spolupráce, ale nakonec se projekt nezrealizoval. Já a Antony jsme se několikrát sešli a pustili se do Fource Entertainment. Tato společnost byla naším dítětem, které jsme vychovali až do současného stavu. Tento projekt je stále silný a jsem na tento výsledek hrdá. Myslím si, že je to nejprofesionálnější společnost v hudebním průmyslu v České republice, možná i v celé střední Evropě. Ze začátku o nás nikdo nevěděl, lidé byli nedůvěřiví. Ale podařilo se nám zařídit několik vystoupení, která byla velmi úspěšná a začali jsme růst. Mojí největší výzvou bylo to, že mě začala trápit chronická choroba a musela jsem po tří a půl letech ze společnosti v roce 2014 odejít.

Co byste poradila současným nebo potencionálním studentům PR a komunikace na UNYP?

Nebojte se objevovat. Vždy pracujte na rozšiřování svých horizontů a nikdy se nepřestaňte vzdělávat. Dnes běží svět velmi rychle - když zaspíte, budete pozadu. S ohledem na to se učte kdy a jak odpočívat. Rychlost života, sociální sítě, chytré telefony - všechno je tak rychlé, že zapomínáme odpočívat. To přináší velké množství zdravotních problémů - a bez zdraví nemůžete nic. Kromě toho si myslím, že studenti vědí, proč na škole jsou - aby se vždělávali a učili. Přejem jim hodně štěstí!

Sledujte nás

Go to top