Erik Sherman Roraback

D.Phil., University of Oxford, Velká Británie
B.A., Pomona College, USA

Erik Sherman Roraback (narozen v Seattle, Washington, USA) učí od roku 1997 kritickou a sociální teorii, psychoanalýzu, mezinárodní kinematografii, kulturní studia,  a americkou literaturu na Univerzitě Karlově, od roku 2003 mezinárodní kinematografii na F.A.M.U. a od roku 2009 západní literaturu a psaní v University of New York v Praze.

Erik Roraback má titul D. Phil. (1997, čtenáři téze Terry Eagleton, Oxford a Maud Ellmann, Cambridge) z univerzity University of Oxford , Anglie, Velká Británie, kde nejprve učil v Magdalen College a v Mansfield College, a získal titul B.A. (cum laude, 1989) z Pomona College, Claremont, Kalifornie, USA; V roce 2005 byl hostujícím profesorem na Université de Provence (Aix-Marseille I), Aix-en-Provence, Francie; byl také od roku 2004 do současnosti každoročním hostujícím  profesorem na Univerzitě v Kostnici, Německo. Erik Roraback vydal vědeckou knihu The Dialectics of Late Capital and Power: James, Balzac and Critical Theory (Newcastle Cambridge Scholars Publishing, 2007, 320 str.). Od roku 1998 provádí Erik Roraback výzkum a psaní v několika současných projektech, které mají délky knihy.

Kromě toho publikoval Erik Roraback asi třicet odborných článků a knižních kapitol v České republice, ve Francii, v Německu, ve Spojeném království a ve Spojených státech; dohlížel také na dizertace dvou studentů Ph.D., až do úspěšného dokončení jejich  studií na titul Ph.D. V současné době dohlíží na další tři probíhající dizertace, je členem Doctoral Studies Board for the study of English and American Literature v České republice a redakční rady akademického časopisu E-REA v Aix-en-Provence, Francie a Moravského časopisu literatury a filmu v Olomouci, Česká republika.

Erik Roraback měl přes 30 přednášek na konferencích v Evropě, v Rusku a ve Spojených státech (a zúčastnil se mnoha dalších jako delegát); byl také pozván, aby přednesl přes 20 přednášek v Evropě a ve Spojených státech v takových institucích, jako Evergreen State College (USA), Kansas State University (USA), University of Constance (Německo), University of Oxford (Anglie), University of Regensburg (Německo), University of Szeged (Maďarsko), a University of Vienna (Rakousko).

Sledujte nás

Go to top