Fake News a Covid-19: Jak „naočkovat“ veřejnost proti dezinformacím

Event Date: 
19.05.2021 -
18:30 to 20:00
Location: 
Online via Zoom & YouTube live

Registrujte se zde

Od propuknutí koronavirové pandemie mají šiřitelé fake news a dezinformační demagogové doslova žně. Vývoj očkovací látky proti koronaviru tento trend jenom posílil a zrychlil příliv manipulujících sdělení. Naši hosté se budou věnovat následujícím okruhům:

  • Jaké motivy se mohou skrývat za šířením lživých informací týkajících se Covidu-19?
  • Jak se situace v České republice dá v tomto ohledu porovnat s ostatními zeměmi?
  • Jak se mohou PR a taktiky strategické komunikace podílet na pomoci veřejnosti v přístupu k pravdivým informacím?

Připojte se k diskuzi, zeptejte se odborníků na strategickou komunikaci a PR Todda Nesbitta, Ph.D. (Děkan Katedry komunikace a médií, University of New York in Prague) a Martina Pavlíčka, M.A., MBA (Výkonný ředitel, Havas PR Prague), kteří budou hovořit o aktuálních tématech, trendech a možných řešeních situace kolem chaosu ve veřejném komunikačním prostoru.

Webinář je zdarma a kompletně v češtině proběhne na platformách ZOOM a LIVE na YouTube kanále UNYPu.

Todd Nesbitt, Ph.D. je děkanem katedry Komunikace a média na University of New York in Prague. Magisterská a doktorská studia absolvoval na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky (IKSŽ) v rámci Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity, kde současně i přednáší. Jeho výzkumné aktivity jsou zaměřeny převážně na oblasti strategické politické komunikace i témata globalizace a vlastnictví médií.

Martin Pavlíček, M.A., MBA působí jako PR ředitel agentury Havas Worldwide Prague. V podstatě celá svoje vysokoškolská studia, která zakončil titulem MBA, absolvoval na University of New York in Prague. V současné době tu také vede předmět „Public Communication and Media Relations“. V minulosti působil například jako tiskový mluvčí společnosti ČEZ, ředitel komunikace společnosti Unipetrol, ředitel korporátní komunikace UPC a od roku 2015 stojí v čele agentury Havas Worldwide Prague.

Sledujte nás

Go to top