GetReady4EO with UNYP

Event Date: 
18.11.2021 -
18:45 to 20:30
Location: 
Zoom & YouTube live

Registrujte se ZDE

University of New York in Prague pořádá společně s INEV a Ekonomickou olympiádou online přípravný webinář GetReady4EO with UNYP. Událost je v češtině, zdarma a určena všem středoškolákům, kteří plánují zúčastnit se letošního ročníku Ekonomické olympiády. Určena je však i učitelům, rodičům a široké veřejnosti

Jde o unikátní příležitost se potkat se známými českými ekonomy, zeptat se jich na jakékoli téma a ještě se k tomu všemu dovědět více o finančním vzdělávání v ČR. Lze to pojmout jako přípravu na blížící se školská kola EO, která startují už 22. listopadu. Dostanete možnost diskutovat s top odborníky a zeptat se na konkrétní ekonomická témata, která byste chtěli zopakovat, vysvětlit, ujasnit. 

Prostředníctvím tlačítka nahoře se dostanete na formulář, ve kterém můžete už nyní specifikovat okruhy, které byste chtěli prozkoumat blíže. Pokud jste se ještě neregistrovali do EO 2021, můžete tak učinit až do 19. listopadu na tomto linku

Našimi hosty budou:

  • Eva Schwarzová - Analytička INEV, Absolventka EO 
  • Lukáš Kovanda - ekonomický expert, Trinity Bank 
  • Petr Bartoň - ekonomický expert, NATLAND 
  • Dominik Stroukal - ekonomický expert, Platební instituce Roger

Webinářem bude provázet Dan Šťastný, děkan School of Business na UNYP. 

Připojte se, zeptejte se, ulehčete si přípravu, resp. přijďte si popovídat o důležitém tématu finančního vzdělávání v ČR. 

Eva Schwartzová - Je absolventkou slovenskej Ekonomickej olympiády, na ktorej sa umiestnila na druhom mieste. V medzinárodnom kole obsadila piatu priečku. Eva je študentkou Národohospodárskej fakulty VŠE. Ekonómii a verejnému dianiu sa venuje už od strednej školy, pričom väčšinu pozornosti upriamuje na fiškálnu politiku. V súčasnosti je členkou ekonomického spolku Econet.

Dominik Stroukal, Ph.D. - hlavní ekonom Platební instituce Roger. Vede katedru ekonomie na VŠ CEVRO institut, je autorem několika knih, provází podcastem Business Speak týdeníku Ekonom a pořadem Kdo to platí? na MALL.TV. Má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické, vedle které vystudoval také mediální studia na Univerzitě Karlově.

Lukáš Kovanda, Ph.D. - český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Je členem Národní ekonomické rady vlády, která se nyní zaměřuje zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice. 

Petr Bartoň, M.A. (Cantab), M.A. - vystudoval ekonomii na univerzitách v Cambridge a Chicagu, je členem řady mezinárodních skupin zabývajících se řešením aktuálních ekonomických otázek. Přednáší také na několika prestižních vysokých školách. Ve své pozici hlavního ekonoma investiční skupiny Natland se zaměřuje na výzkum a podporu investičních projektů. 

Sledujte nás

Go to top