Jeff Medeiros

Kariéra: 
Spoluzakladatel a ředitel pro strategie v Keastone

Jeff Medeiros a jeho obchodní partner Keith Adams věří, že poté co si zorganizujete všechny své emaily, schůzky, kontakty a dokumenty a dáte lidem prostředek, díky kterému se mohou postarat o své digitální životy z jednoho místa, otevřou se vám obrovské možnosti.

Jeff a Keith založili softwarovou společnost Keastone s provozním a marketingovým centrem v Praze, s centrem pro vývoj softwaru v Bangalore a s hlavním sídlem v San Franciscu. Jejich týmy momentálně pracují na spuštění IRIIIS, které by mělo proběhnout v prvním čtvrtletí 2018. IRIIIS je softwarová platforma a služba, která by měla pomoci všem lidem používající aplikace zlepšující produktivitu.

Myšlenka vytvořit IRIIIS je napadla, když Medeiros a jeho partner přijeli do Prahy a vydali se na výlet na kolech po Evropě. Po cestě se setkali s několika vědci pracujícími na projektech EU. Spojoval je problém zorganizovat si všechny digitální informace tak, aby to bylo prospěšné jak pro ně, tak pro celý tým. ”Přišli jsme na to, jak jim pomoci a také jsme došli k závěru, že s jejich problémy se potýká spousta dalších lidí, ”říká Jeff.

Většina lidí musí pracovat se spoustou aplikací a zdrojů informací. Většinou ale stráví spoustu času jejich použitím, takže jim na samotnou práci zbyde jen velmi málo času. Potvrdili to i v jejich průzkumu, který byl zároveň součástí Medeirosovi závěrečné práce. IRIIIS je klientský systém, který stáhne data na jedno místo a do jednoho integrovaného systému, takže uživatelé mají vše při ruce a zbyde jim tam více času na samotnou práci.

Některé další platformy na trhu mají podobný cíl, ale většinou mají problém s úplnou integrací. Některé například zapomenou zahrnout emaily, jiné nabízí jen uchování dat. ”Každý se snaží jít na to z jiného úhlu,” říká Jeff. ”My na to jdeme komplexně.”

Předtím než začal pracovat na IRIIS, Medeiros pracovat v San Francisco Bay Area v oblasti technologie. Absolvoval UC Berckley´s Haas School of Business a hned poté začal pracovat pro IBM jako systémový specialista. Během internetové horečky společně se svým partnerem začali vlastní počítačovou firmu, která se soustředila na IT infrastrukturu.

Na začátku recese se Medeiros rozhodl opustit Spojené státy a vydal se do Evropy. Zde začal učit obchodování po internetu a podnikání na University of New York in Prague, kde získal i MBA titul. Předtím než se do MBA pustil, byl trošku skeptický. Jeho kariéra byla již dobře rozjetá a jako CEO se během 13 let hodně naučil. ”V té době jsem si říkal – je mi 45, co se tak asi naučím?, ” svěřil se Jeff. Brzy ale zjistil, že se mýlil. ”Učilo nás tolik talentovaných profesorů se zkušenostmi z nejrůznějších oborů.”

UNYP má také velké množství talentovaných absolventů a někteří z nich pracují právě v Keastone. Absolventi na UNYP zůstávají v neustálém kontaktu. “Během své doby na UNYP jsem získal více kontaktů než při studiu na UC Berkley,“ tvrdí Medeiros.

I nyní když jeho tým neustále roste, Medeiros říká, že když má řešit nějaký problém, vždy se vrací k věcem, které se naučil během MBA programu na University of New York in Prague. ”Pomohlo nám to vybudovat Keastone na mnohem stabilnějším základu, díky němuž jsme zvýšili šanci na úspěch. Doteď udržuji kontakt s lidmi, které jsem během studia potkal. MBA program na UNYP zaručuje úspěch!”

Sledujte nás

Go to top