Kateřina Kantová

Kariéra: 
Psycholožka a spisovatelka

„Nejdůležitější rada, kterou mohu dát, je dělat to, z čeho jste šťastní. Pokud se už v pondělí těšíte na pátek, nejspíš tak trochu ztrácíte čas.“

Kateřina je spisovatelka a psycholožka s praxí v krizové psychologii i psychoterapii. Inspirovala ji její vlastní touha pomáhat druhým a zasvětit život psychologii. Kateřina je trpělivá a zapálená profesionálka ve svém oboru, ráda je dobrou posluchačkou a terapeutkou všem svým klientům, pozoruje jejich osobní růst a vývoj a učí krmit „pozitivního vlka“, jak tomu sama říká. Kateřina provozuje vlastní poradnu v Praze, kde poskytuje sezení pro jednotlivce, páry i skupiny, a to v češtině i v angličtině.

V roce 2013 zakončila Kateřina  svá magisterská studia v oboru Klinicko-poradenská psychologie na UNYP ve spolupráci s univerzitou La Salle v USA. Tento studijní program si nemohla vynachválit především kvůli jeho praktické stránce, jak sama říká, nejlepší bylo to, že musela mít 700 hodin praxe, než mohla získat magisterský diplom. Tím Kateřina získala výhodu oproti absolventům jiných podobných programů, protože sama měla za sebou již stovky odpracovaných hodin, což pro ni byla cenná zkušenost. Studium navíc probíhalo v anglickém jazyce, což Kateřině pomohlo rozšířit pole působnosti.

V nedávné době vyšla Kateřině druhá kniha s názvem „Je načase být šťastný!“. Tato kniha se zaměřuje na práci s pozitivním myšlením: jak se vypořádat s různými životními situacemi pozitivním způsobem. Zabývá se také tématy jako jsou komunikace, mezilidské vztahy a zvládání stresu. Kateřina nepůsobí jen jako terapeutka ve vlastní poradně, ale jeden den v týdnu pracuje i v psychiatrické léčebně Bohnice v Praze. Kromě toho také působí jako sportovní psycholožka české ženské veslařské reprezentace, která získala bronzovou medaili na Mistrovství Evropy a kvalifikovala se na Olympijské hry v Riu 2016, což je velký úspěch.

Kateřina by poradila studentům UNYP, aby šli za tou kariérou, která jim působí největší radost. Jakmile se pak ocitnou na trhu práce, měli by vyzkoušet různá zaměstnání a být otevřeni více možnostem, dokud nenajdou to, co je pro ně nejlepší a co je dokáže udělat šťastnými. 

Zjistěte více o programu,který Kateřina studovala

Sledujte nás

Go to top