Kateřina Říhová

Kariéra: 
Obchodní manažerka GM - CEE Multi-Country v Microsoftu

​“Milovala jsem většinu hodin, protože profesoři pocházeli z různých koutů světa s různými zkušenostmi. Nebyli to pouze akademici, ale měli skutečné obchodní znalosti.​“
Kateřina Říhová je jednou z těch, kdo vezme jakoukoli šanci vzdělávat se. Kateřina získala magisterský titul v oboru Právo a poté si udělala PhD zaměřené na mezinárodní soukromé a komerční právo. Také studovala mezinárodní právo a ekonomii ve Švýcarsku a diplomacii na Diplomatické akademii v Praze. Během jejích studií pracovala v Bruselu v Evropské komisi a byla v Ženevě na diplomatické misi v UN. Během přesunu z práva k obchodu si Kateřina vybrala uznávaný MBA program na University of New York in Prague, aby získala chybějící znalosti, které jsou v obchodním světě klíčové.

Kateřina říká, že jejím hrdinou je profesor Samir Nassif, který změnil její život. Díky němu se začala zajímat o inovativní management a byla schopná uvažovat a poučit se ze svých chyb. Když dokončila program na Harvardské univerzitě týkající se vyjednávání, Kateřina si uvědomila, že většina věcí byla pokryta právě v hodině profesora Nassif. To ukazuje na to, jak kvalitní výuku program nabízí.

Kateřina momentálně pracuje pro Microsoft v Praze jako obchodní manažerka GM pro multikulturní kraj. Microsoft jí našel na LinkedIn a kontaktoval ji, jelikož měla MBA titul. Po sérii posudků se stala součástí týmu MACH MBA programu. Její hlavní náplní práce je strategické plánování, obchodní operace a jejich vykonávání. Předtím než byla Kateřina objevena Microsoftem, byla podnikatelkou. Jako právnička specializující se na mezinárodní obchodní právo, WTO a mezinárodní soukromé právo, Kateřina byla schopná použít své rozsáhlé znalosti k vytvoření bezpečnostní agentury. Společnost se zaměřuje na bezpečnostní technologie a vytváření komplexních bezpečnostních řešení. Minulý rok měla obrat okolo několika milionů eur.

Kateřina radí, že pokud chcete uspět v IT odvětví, musíte být otevření novým možnostem, flexibilní a schopní přizpůsobit se změnám. Kateřina také věří, že je třeba myslet dopředu a plánovat. MBA program na UNYP je skvělou možností, jak se stát budoucím lídrem a uspět v reálném světě. Kateřina je perfektním příkladem toho, jak ambiciózní člověk, který se soustředí na vzdělání, uspěje. Už se nemůžeme dočkat, co dalšího čeká Kateřinu v budoucnosti.
 

Získejte více podrobností o programu Kateřiny

 

Sledujte nás

Go to top