Ladislav Čapek

Absolvent: 
Kariéra: 
Zakladatel společnosti Geosense

Ladislav Čapek je jedním z těch mála šťastlivců, kteří vědí, čím se chtějí stát už od svého dětství. Když mu bylo 14 let, studoval Ladislav zeměměřičství na střední škole a má za sebou víc než 25 let praxe v oboru. Vystudoval obor geografické informační systémy na Českém vysokém učení technickém v Praze a pokračoval dále ve studiích, až získal akademické tituly v Dánsku a v Káhiře, završené titulem Ph.D.

Ladislav získal interní stáž ve Spojených státech a vrátil se do Prahy na pozici ve společnosti Integraph. Chápal, jak je důležité dále si zdokonalovat své znalosti a rozhodl se tedy pro studia MBA v Praze; současně s tím dál pracoval ve společnosti Integraph. Říká, že  „v USA mne inspiroval drive Američanů po neustálém vzdělávání. Zaměstnanci na různých pozicích si vezmou rok na studia a přitom pokračují ve své práci, pracují tři-čtyři roky a vracejí se na univerzitu k dalšímu roku studia“.

Ladislav uvádí, že když hledal program MBA v angličtině, poskytoval UNYP za vložené peníze tu  nejlepší hodnotu.  “Mám pocit, že ve veřejných univerzitách kladou studenti menší důraz na kvalitu vzdělání, zatímco ta je důležitější pro studenty soukromých škol. V UNYP byli nesmírně důležití učitelé. Profesor Varley je vlastně tím nejlepším učitelem, jakého jsem kdy měl“.

Když se v myšlenkách vrací zpět, říká „Pro mne byla v UNYP tou nejcennější věcí moje diplomka, což byl podnikatelský záměr mé společnosti, Geosense. A také jsem se díky networkingu v UNYP setkal se svým obchodním partnerem, což byl opravdový moment zlomu. Dále se účastním setkání absolventů a můj manažer HR a stážista jsou z UNYP.”

Zatímco Ladislav studoval v roce 2010 v UNYP, založil Geosense (dnes Cleerio), intuitivní a úsporné řešení digitálního mapování. Dříve museli uživatelé utrácet desítky tisíc českých korun za projekt mapování na svém počítači, s Geosense mohou mít uživatelé přístup k digitálním mapám za pár set českých korun měsíčně. Geosense nabízí uživatelům tu nejmodernější mapovací platformu, kde mohou přidávat data, jako je plánování, zónování, budovy, silnice a stromy.  Poskytuje také inovativní strategii, protože nabízí členství, umožňující servisovat software a přitom si uživatel nemusí kupovat drahou licenci, jak to dříve nabízely společnosti v oboru mapování. Po roce a půl, kdy Ladislav pracoval ze svého obývacího pokoje, dosáhl Geosense obrovský úspěch a v roce 2012 implementoval do programu 1250 měst; v roce 2013 získal ocenění v Silicon Valley. V současné době má Geosense pracoviště v České republice a na Slovensku a Ladislav se svým obchodním partnerem dokončují jednání o investicích, aby dále rozšířili svůj podnik.      

“Tvrdě pracujte“, radí současným studentům UNYP. “Nic není zadarmo. Pokud se vám nezadaří napoprvé, zkoušejte to znovu“.  

Získejte více podrobnostní o Ladislavově programu

Sledujte nás

Go to top