Martin Pavlíček

Kariéra: 
Senior PR Director, Havas Worldwide Prague

”Jednou z největších deviz studia na University of New York v Praze je navázání kontaktů a „vzájemně prospěšných vztahů“. A to jak s kolegy studenty, tak i s profesory. Setkáváte se tu s lidmi z mnoha zemí, učíte se od sebe navzájem a nesmírně vás to obohacuje.“

Martin Pavlíček (35) nejprve získal na University of New York v Praze akademický titul Bachelor of Communication & Mass Media. Potom tam pokračoval v magisterském studiu v oboru Professional Communication and PR a své vzdělávání završil diplomem MBA v marketingu. Samozřejmě kde jinde, než v UNYP! A letos se do školy opět vrátil, tentokrát však jako přednášející.

„Kruh se uzavřel. Začal jsem učit PR pro pokročilé v 3. a 4. ročníku bakalářského studia. Jsem rád, že mohu vrátit škole své zkušenosti zpět,“ říká Martin Pavlíček, dnes Senior PR Director ve společnosti Havas Worldwide Prague a předtím ředitel korporátní komunikace ve společnosti UPC. Sám totiž dobře chápe, že jednou z největších deviz studia na této škole je navázání kontaktů a „vzájemně prospěšných vztahů“. Díky jednomu spolužákovi například získal tip na své první zaměstnání v komunikacích, a to rovnou ve společnosti ČEZ, což ovlivnilo jeho kariéru. Během svého magisterského a MBA studia pak měl možnost poznat se s profesionály, kteří v oboru pracují pět a více let, s lidmi na úrovni managementu, a to včetně profesorů. „Třeba strategický marketing nás učila paní, která se pohybovala v prostředí Silicon Valley. Tato setkání vás nesmírně obohatí,“ svěřuje se Martin.

Z dnešního pohledu učitele ještě více oceňuje zcela odlišný systém výuky. Zatímco na českých vysokých školách se studenti učí z knížek a přednášek a nakonec získávají bodové hodnocení na základě písemných a ústních zkoušek, v UNYP je součástí výuky a hodnocení i diskuze s učitelem, kladení otázek a samozřejmě také týmová práce při vypracovávání úkolů. „Navíc se neučí jen žáci od učitele, ale též žáci od žáků, učitelé od žáků a učitelé od učitelů. Podobným, 360stupňovým způsobem se studentům (i profesorům) dostává i zpětné vazby. Lidé se zde opravdu připravují na život. Přesně takhle to totiž chodí v práci,“ uzavírá Martin.

Získejte více podrobností o Martinově programu

Sledujte nás

Go to top