Matthew Johnston

Kariéra: 
Program/Grants Assistant for Africa, USAID - Office of U.S. Foreign Disaster Assistance (OFDA)

„Řekl bych, že mým největším životním úspěchem je to, že žiji podle hodnot, které jsem si sám stanovil. Všechno ostatní pak už zapadne na své místo, když člověk následuje své nejniternější hodnoty.“

Matt Johnston je motivovaný a ambiciózní člověk. Povedlo s emu zkombinovat vlastní hodnoty a ambice se vzděláním, které získal na UNYP, díky čemuž získal práci, která mu nyní dovoluje nejen následovat vlastní životní cíle, ale i dělat svět lepším. Matt v současnosti pracuje pro americký Úřad pomoci při zahraničních katastrofách, který poskytuje humanitární pomoc od americké Agentury pro mezinárodní rozvoj. Pracuje jako asistent programu pro Afriku a mezi náplň jeho práce patři kontrola, sledování a řízení žádostí neziskových organizací o pomoc v případě katastrof, které americká vláda dostává.

Než Matt začal studovat na UNYP, navštěvoval dobrou vysokou školu ve Spojených státech, která se mu ale nezdála dostatečně zajímavá a motivující. Chtěl přesunout svá studia do Evropy, ale zároveň získat americký vysokoškolský titul, proto byla pro něj UNYP ideálním řešením. „Na UNYP se mi dostalo výborného vzdělání, které mi následně pomohlo vyznat se v problémech akreditací, které jdou ruku v ruce s dnešním komplikovaným a globalizovaným světem.“ Matt říká, že nejen prostředí UNYP, ale i samotné město Praha přispělo k jeho vzdělání. „Praha nabízí mnoho příležitostí ať už z hlediska kulturního, jazykového, nebo cestovního. Můžete se toho tolik naučit už jen tím, že žijete v naprosto cizím městě a stýkáte se s lidmi, kteří pocházejí z tak odlišného, a zároveň podobného prostředí, jako vy sami.“

Matt věří tomu, že i mimoškolní aktivity jsou velice důležité. Mohou vám pomoci nejen rozvíjet vaše schopnosti, ale třeba se i seznámit s lidmi, na které byste jinak nenarazili. Proto vás možná nepřekvapí, že Matt sám během svých studií na UNYP založit tři studentské spolky. Během jednoho léta navíc absolvovat stáž u Locus Workspace v Praze, kde pracoval jako učitel angličtiny a lektor.

Matt by rád poděkoval UNYP za to, že mu poskytla nový úhel pohledu na svět. Rozmanitost našich profesorů a jejich kontrast s Mattovým americkým vzděláním mu nyní pomáhají dívat se na světové události jinak. Studium na UNYP ho naučilo především hledat souvislosti mezi politikou, ekonomikou a kulturou, díky čemuž také rozumí tomu, co sám teď dělá. Schopnost kritického myšlení, celková uvědomělost a mezikulturní komunikace – to jsou jedny z mnoha věcí, které UNYP Mattovi přinesla. Matt našel správné odpovědi na ty správné otázky a různorodé prostředí univerzity mu pomohlo získat nadhled, který by nikde jinde nenašel. 

Zjistěte více o programu, který Matthew studoval  

Sledujte nás

Go to top