Mladen Grebo

Kariéra: 
Digitální ředitel, DDB Prague

“Když máte kolem sebe odlišné typy lidí, je kolem vás rušno, což vede ke vzniku nových nápadů. Pokud je ve skupině jen jedna národnost, všechno má sklon být stereotypické. UNYP je skvělé místo, kde se střetává spousta kultur a odlišných názorů a pohledů na svět. Pokud se tím obklopíte, rozšíří se vám obzory. Každý by to měl alespoň jednou v životě prožít. Protože poté co uvidíte větší obrázek, přijmete vše dobré a nebudete se bát ničeho zlého.“

Mladen Grebo je digitálním ředitelem v DDB v Praze. DDB je vedoucí marketingovou a komunikační společností, která má pobočky ve více než 80 zemích světa. Mladen se přestěhoval do České republiky z Bosny a Hercegoviny, když byl malý. Na chvíli se po vystudování střední školy v Praze vrátil do Bělehradu, ale brzy se ocitl zpět v Praze, tentokrát na UNYPu. Vybral si obor komunikace a masová média a započal tak svojí profesionální kariéru v digitálním marketingu a komunikacích.

Mladen chtěl původně studovat antropologii, aby se stal jeho dětským hrdinou, Indiana Jonesem. Možnost studovat v angličtině a získat americký titul v Praze ale zvítězily. Po studiu na UNYP začal Mladen studovat magisterský program na Karlově univerzitě. Když by měl porovnat obě zkušenosti, moc se mu líbil přístup profesorů na UNYP a malý počet studentů ve třídách. Také si chválí další aktivity, které mu UNYP nabídla. Byl součástí basketbalového týmu a publikoval několik článků ve studentských zpravodajích.

Mladen začal rozvíjet svou online marketingovou kariéru, když ještě studoval na UNYP. Pracovat na částečný úvazek jako digitální projektový manažer a marketingový pracovník. Brzy se posunul v kariérním žebříčku výše a stal se digitálním projektovým manažerem pro celosvětovou agenturu Euro RSCG (nyní Havas Worldwide). Tahle pozice mu dala možnost stát se součástí komplexních projektů s mezinárodními klienty. Studium na UNYP mu prý velmi pomohlo připravit se na práci v mezinárodní společnosti.

Po třech letech se Mladen rozhodl pro změnu a začal pracovat v DDB Prague jako digitální ředitel. Na starosti má klienty jako jsou McDonald´s, Volkswagen a Wrigley´s. Tahle pozice ho dala dohromady s jeho alma mater, jelikož DDB momentálně připracuje nové webové stránky UNYPu.

Mladen zdůrazňuje, že nejdůležitějším cílem k úspěchu jsou dobré nápady. “Neexistují špatné nápady. Nejhorší věc, kterou můžete udělat, je nezmínit se o vašem dobrém nápadu, protože se bojíte, že je hloupý. UNYP mě naučila nebát se mluvit.“ A jaká je jeho rada pro UNYP studenty? “Užijte si čas strávený na UNYP. Je to nejlepší čas vašeho života. Využijte všeho, co vám nabízí. Skvělé profesory, studium v angličtině, dvojitý diplom a fakt, že se pro vás otevřou dveře na celém světě.“

Zjistěte více o programu, který Mladen studoval

Sledujte nás

Go to top