Monika Hansson Tutter

Kariéra: 
Vztahový a kariérní koučing

“Koučing pro mne neznamená dávat odpovědi. Koučing znamená pracovat společně s klienty při odhalování odpovědí, které v sobě mají ukryty“.

Monika Hansson Tutter je váženou ženou, která si vybudovala kariéru, je autorkou a podnikatelkou. V současné době poskytuje vztahový a kariérní koučing, pomáhá klientům dosáhnout na plný potenciál jak v jejich kariérách, tak i v osobním životě.

Když vzpomíná na svá léta v UNYP, říká: „To nejcennější, co jsem v UNYP získala, bylo spojit podnikání se vzděláním. Studia mi tam umožnila získat vhled do různých aspektů byznysu, jako je účetnictví a ekonomika, a umožnila mi živý kontakt s firmami, které existují v reálném světě“.

Poté, co v Bruselu získala akademický titul MBA, vydala se Monika na cestu úspěšné šestileté kariéry ve společnostech jako Euromoney Institutional Investor PLC v Londýně, GE Money Bank v Praze, Vídni a v Londýně, a konečně i v pražské Citibank.

V roce 2010, poté co několik let střídavě žila v různých zemích, dosáhla Monika bodu obratu. Rozhodla se, že využije životní zkušenosti, které získala v zahraničí a že je využije, aby pomáhala lidem v České republice.   

„Mimo Českou republiku“, vysvětluje Monika, „jsem zjistila, že lidé mají sebedůvěru. Chtěla jsem tuto zkušenost sebou přenést zpět do Prahy. Na jednom bankovním semináři se diskuse soustředila na rozdíl mezi mentoringem a koučingem. Rychle jsem se do koučingu zamilovala a pochopila jsem, že tak chci pomáhat lidem“.   

V roce 2014 napsala Monika knihu Kapitán jsem já, ve které popisuje, jak se ze zaměstnance stala podnikatelkou, vysvětluje nuance a způsob myšlení, který musela přijmout, aby změnila svou kariéru. Kniha také obsahuje otázky z koučingu pro lidi, kteří usilují o  změnu ve svých vlastních životech.  

„Studia v UNYP mi pomohla tím, že mne naučila dovednosti jak říkat to, co chci říci, mít své vlastní názory a bez obav je rozvádět.  Začínáte-li podnikat na sebe, je důležité pochopit, jak si stát na svém“, říká Monika.

Monika radí nynějším studentům UNYP, aby se „dívali kolem sebe. Buďte všemu otevřeni. Víte-li co chcete, jděte si za svým. A když si jdete za svým, všechno kolem sebe vstřebávejte. Nikdy se nevdávejte svých snů“.

Sledujte nás

Go to top