Nela Sotonová

Kariéra: 
Projektová manažerka v Komerční bance a zakladatelka společnosti Designeros

Nela Sotonová je úspěšná mladá žena s bohatými zkušenostmi. Ve svých pouhých 28 letech hovoří sedmi jazyky, získala dotaci pro svůj start-up Designeros v Silicon Valley, žije v Singapuru, kde získává designery pro svou značku a pomáhá zakládat kurzy na univerzitách v Hong Kongu a v Singapuru; pracovala jako konzultantka pro řadu německých a českých společností a v současné době působí na pozici projektové manažerky v Komerční bance.

„V době, kdy jsem v UNIP studovala na svůj bakalářský titul, mělo pro mne studium v angličtině  neocenitelnou hodnotu. Věděla jsem, že chci studovat na americké univerzitě a potřebovala jsem se naučit jazyk.  Nakonec mi znalosti anglického jazyka, získané v UNYP, velmi pomohly při studiu a získání titulu MBA na FIU ve Spojených státech. Nejvíc mi však pomohly získané prezentační dovednosti. V UNYP jsme psali mnoho esejí; díky tomu mohu nyní psát bez problémů články a e-maily v angličtině a nemusím nad nimi moc přemýšlet. Prezentační dovednosti a dovednosti v písemném projevu jsou pro mne nesmírně důležité, protože je používám každý den ve své profesní kariéře“, komentovala Nela léta svých studií v UNYP.

Nela dodává: "Rozhodujícím úspěchem bylo, že můj přítel studoval v UNYP na MBA. Společně s dalším kamarádem jsme vytvořili start-up a vytvořili jsme sociální síť. I když jsem v UNYP už tou dobou odpromovala, jsem stále ve spojení s mnoha svými bývalými spolužáky ze své třídy, kteří v UNYP později studovali v programu MBA. Díky tomu, že jsem se s nimi dále stýkala, jsem se stala členem  komunity start-upů, našla jsem nový tým a návrháře a dala se tak na cestu do světa on-line obchodu."

Nela v současné době řídí první platformu elektronického obchodování v Komerční bance, která byla v rámci KB spuštěna do živého provozu v listopadu minulého roku.

Zároveň také pokračuje v projektu Designeros, online galerii, která ukazuje to nejlepší z prací módních návrhářů a která jim pomáhá vybudovat si svou vlastní značku. Každý kus oděvu, který se dostane na web, je pečlivě zpracovaný originál a  návrháři tak musí být výjimeční, aby se vůbec dostali na její webové stránky.  Cílem společnosti je spojit dva světy: svět milovníků designu a svět designerů.

"Obrovskou přidanou hodnotou studia v UNYP je mezinárodní komunita – vztahy, které si vytváříte a otevřená mysl lidí, se kterými se tu potkáte“, vysvětluje Nela. "I přesto, že jste v Praze, máte možnost sledovat globální trendy díky vzájemné interakci s lidmi z celého světa."

Získejte více podrobností o Nely programu

Sledujte nás

Go to top