Erasmus: studenti sdílí své zkušenosti

Strávit semestr nebo dva v zahraničí může být pro každého studenta skvělou zkušeností a účast v programu Evropské unie Erasmus je úžasný způsob, jak si rozšířit obzory. Kromě Erasmu spolupracuje UNYP s mnoha univerzitami v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe a Asii.

Chápeme hodnotu mezinárodního vzdělání, a proto plně podporujeme naše studenty ve studiu v zahraničí. Mluvili jsme s některými z mnoha studentů UNYP, kteří byli na výměnných programech. Získejte od nich inspiraci!

„Nechápejte to špatně! Být součástí výměnného programu je mnohem víc než jen studovat v jiné zemi. Je to hlavně o úžasných místech, každodenních výzvách a důležitých zážitcích. Jednoduše řečeno, výměna je obrovská životní kapitola, na kterou nikdy nezapomenete. Jsem vděčný, že moje kapitola byla napsána v Jižní Koreji…“ – Simon (Jižní Korea)

„Valencie je krásné město s živým duchem. Atmosféru umocňuje tradiční španělský způsob života – jíst venku nebo popíjet až hodně pozdě (musela jsem se přizpůsobit tomu, že budu večeřet nejdříve ve 21-22 hodin). Španělé se shromažďují po celém městě, aby se stýkali, a je zde také mnoho zahraničních studentů. Univerzita má pěkný design interiéru a třídy jsou velmi poutavé se spoustou týmové práce a týdenními prezentacemi. Zatím to byla skvělá zkušenost“ – Katarina (Španělsko)

„Zatím byla naprostá radost poznávat univerzitu a město. Lidé jsou velmi komunikativní a vstřícní. Byli jsme ohromeni velikostí kampusu a skutečností, že máme vlastní baziliku, kde se pravidelně konají mše. Univerzita a samotné město mají jedinečného ducha a hodiny jsou velmi poutavé“ – Jana a Mikael (Washington DC, USA)

Erasmus a další studentské výměnné pobyty poskytují skvělé příležitosti k objevování nových kultur, nových zkušeností, navazování nových přátel. Každá mince má samozřejmě dvě strany a při studiu v zahraničí nastanou určité problémy. Pro mnoho lidí může být trávit čas daleko od domova obtížné, ačkoli vývoj v oblasti telekomunikací znamená, že zůstat v kontaktu s rodinou a přáteli po celém světě nebylo nikdy jednodušší. A zatímco mnoho studentů kombinuje práci a studium, při studiu v zahraničí to není možné.

Máte zájem zúčastnit se Erasmu nebo jiné výměny? Před přihláškou ke studiu v zahraničí se ujistěte, že splňujete požadavky. Pak už jen stačí domluvit si schůzku s CGE, uvést tři univerzity, na které se chcete přihlásit, a podat přihlášku. UNYP má partnerství s více než padesáti univerzitami, takže nejtěžší bude vybrat si, kam se chcete přihlásit! Více se můžete dozvědět v Outbound Exchange Sudent Information na webových stránkách UNYP nebo zasláním e-mailu UNYP Center for Global Engagement.

Sledujte nás

Go to top