Galavečer k příležitosti 20. výročí UNYP pomáhá jednomu z nás

University of New York in Prague pořádá ke 20. výročí vzniku slavnostní večer pro své studenty, absolventy, přátele a partnery. U příležitosti tohoto výročí se UNYP rozhodl spojit se s jednou z nejrespektovanějších charitativních organizací v České republice, zakladatelem Charty 77 a Kontem Bariéry, ve snaze vrátit UNYP komunitě něco nazpět.

Univerzita bude za lístek na slavnostní večer vybírat symbolickou částku 200 Kč, kde 100% výtěžku bude věnováno Martince Kosorínové - děvčátku narozenému po in-utero operaci rozštěpené páteře s diagnózou paralýzy od pasu dolů. Tuto charitativní sbírku pořádá Martin Pavlíček, který je absolventem a učitelem na UNYP, a zároveň Martinčiným kmotrem.

"Když jsme připravovali náš galavečer na oslavu 20. výročí, mysleli jsme si, že by bylo úžasné použít jí jako nástroj pro fundraising ve prospěch charitativní organizace. Věděli jsme, že by bylo ještě lepší, kdybychom mohli pomoci někomu z naší komunity. Příběh malé Martinky byl přesně takový, protože Martin Pavlíček je její kmotr, který je zároveň jedním z našich nejaktivnějších absolventů a učitelem UNYPu. Jeho partnerství s Kontem Bariéry, které má více než dvacetileté zkušenosti s poskytováním pomoci postiženým osobám a jejich rodičům v náročných podmínkách, je zárukou, že naše podpora směřuje správným směrem, "uvedl Sotiris Foutsis, generální ředitel University of New York in Prague.

"Byl jsem opravdu dojatý, když jsem viděl, jak UNYP pomáhá dobré věci, protože každý přínos nebo sdílení příběhu Martinky nás přibližuje k tomu, abychom si mohli dovolit potřebnou operaci. Bohužel pojištění bylo již vyčerpáno extrémně obtížnou operací, kterou Martinka absolvovala v Belgii a která pravděpodobně zachránila její život. Moc rád bych poděkoval komunitě UNYP za to, že pomáhá Martince žít naplňujícím a mobilním život," uvedl Martin Pavlíček, Martinčin kmotr.

Symbolický šek od UNYPu bude předán zástupci Martinčiny rodiny během slavnostního galavečera, který se bude konat 18. května v Zoom v Kongresovém centru Praha. Akce je pouze pro pozvané, jelikož je počet míst omezen.

Chcete-li se dozvědět více o připadu Martinky Kosorínové, navštivte stránky charitativní sbírky https://martinpavlicek14.wixsite.com/helpformartinka nebo její Facebook https://www.facebook.com/HelpForMartinka/.

Sledujte nás

Go to top