Ohlédnutí za TEDxUNYP 2021

UNYP s radostí organizuje TEDxUNYP konference každý rok. Letos jsme udělali ve všech ohledech velký krok dopředu. Tým TEDxUNYP tušil, že letošní ročník musí překonat všechna očekávání. Kvůli pandemii se na něj muselo čekat celé dva roky. 

Mark Anderson. organizátor TEDxUNYP a držitel licence shrnul letošní konferenci následovně: 

"Letos jsme se opravdu překonali. TEDxUNYP 2021 se tvořil dva roky. Dané okolnosti nás neodradily a všechny výzvy týkající se pandemie nás motivovaly k vytvoření ještě lepší a větší akce. Jsem opravdu hrdý na svůj tým dobrovolníků, kteří to nikdy nevzdali. Letos jsme chtěli nějakým způsobem vybočit. Vrcholem pro mě bylo předvedení virtuální reality nebo vytvoření TikTok videa živě a přímo na pódiu."

Pojďme se blíže podívat na všechny elementy letošní konference. 

14 řečníků a účinkujících

Letošní lineup byl jedním z nejpůsobivějších, jaké kdy TEDxUNYP měl. Podařilo se zajistit lídry v oborech byznysu, technologií, vzdělávání a zábavy. Kromě 12 řečníků hostil TEDxUNYP i dva umělecké počiny: folklorní českou taneční skupinu Plzeňský lidový soubor Mladina a mladého italského herce a tvůrce Alessandra Bedettiho, který na pódiu předvedl svůj tvůrčí proces. 

Zajímavý prvek do celé sestavy vnesl Artur Sychov, zakladatel a CEO VR platformy Somnium Space, který svůj talk přednesl jak přímo na pódiu, tak i v rámci virtuální reality.

Nové místo i scéna

Někteří si možná vzpomenou na první čtyři skromné akce TEDxUNYP, které se konaly v auditoriu přímo v budově UNYP s kapacitou do 50 diváků. Tento rok se podařilo konferenci přestěhovat do UNYP arény s kapacitou 500 diváků. Díky novému prostoru bylo možné rozšířit možnosti podpůrných aktivit. Pro všechny řečníky i diváky byl zároveň zajištěn i kompletní catering. 

Jeviště bylo složeno ze tří obřích LED obrazovek a samotné pódium bylo deset metrů dlouhé a osm metrů široké. 

Tým a dobrovolníci 

Nemůžeme zapomenout na náš úžasný tým dobrovolníků z UNYPu, kteří celou konferenci zorganizovali. Základ týmu tvořilo sedm lidí, ale na celé akci se podílelo přes 30 dobrovolníků. UNYP je hrdý na to, že má tak aktivní studenty, kteří svůj volný čas věnovali téměř dvoudenní práci na TEDxUNYP. 

Všechna videa jsou nyní ve fázi editace a budou již brzy dostupná na oficiálním YouTube kanálu TEDx i na stránkách www.tedxunyp.cz

Zde se mezitím můžete proklikat všemi fotografiemi z letošního TEDxUNYP 2021. Nebo se mrkněte na TEDxUNYP videa z předchozích let zde. Především však nezapomeňte mrknout na TEDxUNYP 2021 aftermovie v horní části tohoto článku. 

Sledujte nás

Go to top