Partner UNYPu Junior Achievement nominován na Nobelovu cenu míru

University of New York in Prague je hrdým partnerem organizace Junior Achievement v České republice už od roku 2019. Máme velkou radost, že můžeme oznámit, že organizace Junior Achievement Worldwide byla nominována na Nobelovu cenu míru za rok 2022. JA je jednou z celosvětově nejvlivnějších neziskových organizací pro mládež, přičemž působí ve více než 100 zemích světa. Je nám ctí spolupracovat s JA Czech na naší společné misi vzdělávat mladé lidi a připravovat je na jejich kariéru i dospělý život. Obě naše organizace chtějí lepší budoucnost pro mladou generaci a společně se toho snažíme dosáhnout tím, že pomáháme mladším lidem s jejich vzděláním.

JA Czech si vybudovala silnou pozici pořádáním podnikatelských soutěží, jako například „JA Studentská Firma“ nebo „Social Innovation Relay - SIR“ pro české středoškoláky, ale také poskytováním ekonomického vzdělání dětem v mateřských školkách a výš, na čemž pracuje už od roku 1992. Značku založil známý český podnikatel Tomáš Baťa poté, co se vrátil z Kanady, aby restartoval firmu Baťa. Letos bude (ve spolupráci s UNYP) do regionálního kola soutěže, které se bude konat 7. dubna v Galerii Harfa v Praze, přidána kategorie organizovaná kompletně v anglickém jazyce „Business Pitch“.

Martin Smrž, ředitel JA Czech, uvedl: „Tato nominace je pro JA Worldwide jen začátkem cesty pro celou organizaci JA, zvláště když mnoho organizací bylo v minulosti nominováno několikrát, než se vůbec dostaly do užšího výběru nebo byly vybrány jako vítěz. Zůstáváme pokorní a jsme poctěni, že se můžeme zařadit k tak proslulým kandidátům.“

UNYP bude proces udílení Nobelovy ceny míru bedlivě sledovat. Nemůžeme ani vyjádřit, jak hrdí jsme na partnerství s JA ČR. Gratulujeme!

Sledujte nás

Go to top