Praha obsadila 3. místo v oblasti evropských obchodních pracovních pozic

Studium v Praze může být správným kariérním rozhodnutím, pokud chcete pracovat v rámci Evropské Unie. Praha se ve studii Nordic Capital for the European Centre for Policy, Reform and Entrepreneurship umístila jako třetí nejlepší evropské město v oblasti intelektuálních pracovních pozic. Praha předběhla velké metropole jako jsou Paříž, Londýn a Kodaň.

Když studujete v Praze, studujete v jednom z nejlepších prostředí pro obchod

Studie známá jako Geography of Europe’s Brain Business Jobs byla vydaná minulý rok a hodnotila státy Evropské Unie s cílem zjistit, kde jsou pracovní místa s největšími znalostmi, na základě několika kritérií, mezi které patřily technologický sektor, kreativní povolání a další. Studie byla určená pro lidi, kteří se rozhodují, kam se přesunout nebo kde v Evropě investovat. Hodnotí města a státy, aby objasnila, zde je možné je považovat za lokality inovace a hospodářského růstu. Mezi městy se Prahy umístila za Bratislavou a Stockholmem, Česká republika se pak umístila na 14. místě z 28.

“Startupy a technologické přelomy mají větší pravděpodobnost úspěchu v zemích, které jsou epicentry kreativních inženýrů, programátorů, designerů a jiných inovativních odborníků s podobnými znalostmi, uvádí studie. Epicentra vznikají tam, kde firmy s intenzivními znalostmi nacházejí nejlepší příležitosti pro úspěch a růst. To vyžaduje tu správnou kombinaci pracovního prostředí a nadaných lidí.”

Dr. Nima Sanandaji, jeden z autorů studie, řekl Radio Prague, že jedním z důvodů, proč je Praha v hledáčku mezinárodních společností je dostatek studentů s kvalitními tituly, mezi které patří třeba Obchodní administrativa, IT Management nebo Podnikání. Také řekl Prague Radio, že mnohé firmy v Německu, Švédsku, Anglii a dalších velkých městech přemýšlejí o zřízení kanceláří v Praze, nebo zvažují smlouvy s českými společnostmi, protože nabízejí zásoby velmi kvalitních pracovníků za nižší náklady.

Česká republika nabízí mnoho kreativních odborníků, sektor technologických pracovních pozic a má mnoho studentů s tituly jako jsou MBA, zaměřené na Marketing a jiné obory. Ti, které zajímá studium Komunikace a médií potěší, že je Česká republika silná v pracovních pozicích v publikování a reklamě a podle studie přetahuje grafický a tiskový průmysl z jiných částí Evropy.

Poslechněte si rozhovor s Dr. Nima Sanandaji

Přečtěte si celou studii

Sledujte nás

Go to top