Přichází TEDxUNYP 2021: největší událost v historii UNYP

Na tohle oznámení jsme čekali dva roky: z TEDxUNYP 2020 se stal TEDxUNYP 2021 a my pořádáme akci, která předčí všechny předchozí UNYP události. Tým TEDxUNYP pracoval tvrdě na tom, aby se podařilo TEDxUNYP přemístit do UNYP Arény, prostoru, který může nabídnout více: 500 míst, rozlišné podpůrné akce, více partnerů a benefitů pro návštěvníky. Seděli jsme s Markem Andersonem, člověkem, který přivedl TEDx na UNYP už v roce 2015 a je momentálně oficiálním držitelem licence TEDx, a zeptali se ho na pár detailů k letošní akci.

TEDxUNYP 2021 bude největší akcí v historii UNYPu!

Marku, proč je pro UNYP důležité pořádat TEDx konference?

UNYP je jedna z nejprestižnějších soukromých vysokých škol v České republice. Můžeme se pochlubit tím, že našim studentům poskytujeme bezpečné ale náročné prostředí, ve kterém můžou pracovat na svém kritickém myšlení. TEDx – a tudíž TEDxUNYP – je akcí, kde si zajímaví lidé, odborníci a lídři ve svých oborech prezentují myšlenky, které stojí za to propagovat. Nejde jen o inspirující příběhy a příklad osobního růstu: účel událostí TEDx je přinášet myšlenky, které Vás donutí přemýšlet. Vaše světonázory mohou být konfrontovány a to je přesně to, co my chceme. Svým způsobem TEDxUNYP odráží způsob, kterým UNYP nahlíží na vzdělání: čerstvé, praktické, interaktivní a poutavé.

Kolik práce se skrývá za organizací takovéto události?

Opravdu hodně práce. Začali jsme sice skromně v našem UNYP auditoriu, ale vždycky se snažíme mířít výš. Co se týče TEDxUNYP 2021, udělali jsme obrovský skok. Z kapacity 50 diváků, jdeme na 500 – takže všechno se doslova desetkrát zvětšilo. Mnoho lidí možná netuší, že TEDx akce jsou neziskové. My máme tým dobrovolníků, kteří pracují pro TEDxUNYP v jejich volném čase. Šest manažerů je zodpovědných za svoji porci přidělené práce. Můj spolupořadatel Amit Grinvald společně se mnou pracuje výhradně s řečníky, což znamená je pro akci oslovit a získat a nacvičit jejich přednášky. Robin Nguyen má na starosti komunikaci a pracuje na tom, aby byl TEDxUNYP co nejvíc vidět. Danai Baouraki se stará o naše partnery a podpůrné akce. David Novák je zodpovědný za všechno, co souvisí s IT včetně audiovizuální stránky akce, a Jirka Staroštík bude mít v daný den na starost hladký průběh akce.

Na co se v rámci TEDxUNYP 2021 nejvíc těšíte?

Letos se nám podařilo zajistit dokonalou sestavu řečníků a vybrat si jen jednoho je pro mě extrémně těžké. Představí se vlastník jedné z nejprestižnějších cateringových společností v ČR, který promluví o tom, co se naučil v průběhu celosvětové pandemie. Bude se mluvit o tom, jak virtuální realita ovlivňuje náš svět. Bude i přednáška, která může změnit způsob, kterým nahlížíte na videohry. A konečně, můj osobní tip, představí se TikTok tvůrce z Itálie, který vysvětlí svůj myšlenkový proces při vytváření TikTok videa živě a přímo na pódiu. Tohle je jen pár přednášek, které mě zrovna napadly, určitě se podívejte na www.tedxunyp.cz, kde najdete kompletní sestavu. Každý den chodím spát s myšlenkou na to, jak se nám to vlastně povedlo a už se nemůžu dočkat 18. září.

Zapamatujte si datum: 18. září 2021. TEDxUNYP je půldenní akce, registrace začínají už v 9:00. Více informací a profily řečníků najdete na www.tedxunyp.cz. Vstupenky jsou neustále k dispozici, ale kapacita je limitována – zarezervujte si svoji co nejdříve! Ujistěte se, že sledujete TEDxUNYP na Facebooku i Instagramu a neuniknou Vám žádné novinky.

 

Sledujte nás

Go to top