Proč hrát fotbal na UNYP?

Vaše léta na univerzitě nejsou jen o získání akademických znalostí, ale i o rozvíjení nových osobních vlastností a schopností. University of New York in Prague nabízí řadu aktivit jak v rámci, tak mimo akademické programy, aby maximalizovala rozvoj studentských talentů. Sport je samozřejmě jednou z nejznámějších mimoškolních aktivit a fotbal je jedním z nejoblíbenějších sportů.

V dnešním článku jsme si promluvili s trenérem týmu UNYP Blazers Football, Matějem Kopeckým.

Mohl byste nám prosím sdělit něco o vašem profesním původu?

M.K: "Studoval jsem fyzickou výchovu dětí na univerzitě a během studií jsem pracoval také jako fotbalový trenér a učil jsem tělesnou výchovu na základní škole. Po absolvování jsem strávil jeden rok v Londýně a také učil sport ve škole. Dnes kombinuji práci v posilovně s koučováním fotbalového týmu na University of New York in Prague. Mám rád udržování kontaktu se sportovním vzděláním."

Jaká je nejnáročnější část vysokoškolského fotbalového trenéra?

M.K: "V profesionálním fotbalu zůstává tým stejný po několik let, ale ve vysokoškolské lize se studenti neustále mění v závislosti na rychlosti absolvování. Jako trenér vkládám spoustu energie do toho, abych našel nejlepší způsob komunikace s každým jednotlivým hráčem, aby se tento proces urychlil. V profesionálním fotbalu hráči již znají své silné a slabé stránky, které jim pomáhají pracovat jako dobře naladěný mechanismus, což přichází s léty tréninku. Čas je v našem případě luxusem, takže musím udělat co nejúčinnější trénink a od hráčů očekávám určitou míru angažovanosti. Na prvním místě ale je, aby se studenti hraním fotbalu bavili."

Podpora sportu a zlepšení zdraví na UNYP

Proč byste doporučili, aby se UNYP studenti připojili k fotbalovému týmu Blazers?

M.K: "Především - nová zkušenost, která je fyzicky i společensky prospěšná, fotbal vyžaduje komunikační dovednosti a člověk se naučí, jak pracovat v týmu. Naši studenti tak nacházejí nové přátele a rozšiřují si svůj sociální okruh."

Existuje nějaký potenciál pro organizaci ženského UNYP fotbalového týmu?

M.K: "Zatím máme většinu kluků, ovšem jedna z UNYP studentek miluje fotbal natolik, že navštěvuje všechny naše tréninky a hraje s námi. Jsme velmi otevřeni vytvoření nového týmu, jakmile budeme mít dostatečný zájem ze strany studentů – pro začátek stačí pouhých šest hráčů."

Sporty obecně a zejména fotbal jsou formou studentského sebevyjádření a sebepoznání. Jelikož je fotbal jedním z nejoblíbenějších sportů na University of New York in Prague, podporuje tak touhu po úspěchu a pomáhá jednotlivcům realizovat své schopnosti v rámci určitého sportovního scénáře. Kombinace vzdělávacích a sportovních aktivit umožňuje studentům, aby se stali nezávislejšími, sebejistějšími a ambicióznějšími. Na UNYP podporujeme účast ve sportu, šíření poznatků o zdravém životním stylu a zlepšení tělesného a duševního zdraví našich studentů.

Sledujte nás

Go to top