UNYP uspořádal první webinář ve spolupráci s Ekonomickou olympiádou

University of New York in Prague společně s Ekonomickou olympiádou zorganizovali ve čtvrtek 18. listopadu první online seminář - GetReady4EO with UNYP - pro středoškolské studenty, kteří se zúčastnili letošních školních kol soutěže EO. Ekonomická olympiáda a její partnerství s UNYPem je čerstvým projektem se specifickou misí vzdělávat a zvyšovat ekonomickou gramotnost české mládeže. 

Událost moderoval Dan Šťastný, děkan School of Business na UNYP, který debatoval se svými speciálními hosty Evou Schwarzovou, (Analytička INEV, absolventka EO), Dominikem Stroukalem (ekonomický expert, Platební instituce Roger), Petrem Bartoněm (ekonomický expert, NATLAND) a Lukášem Kovandou (ekonomický expert, Trinity Bank). 

Online události, která byla vysílána na platformě ZOOM i YouTube, se zúčastnilo na 200 studentů a učitelů. Pro všechny to byla jedinečná šance se zeptat a poučit se od zkušených předních českých expertů. Skvělí hosté diskutovali význam ekonomického vzdělání, finanční gramotnosti a jejich aplikace v situacích každodenního života. Eva Schwarzová jakožto absolventka finálního kola soutěže poskytovala praktické tipy a vhled do procesu soutěže a její cesty až do finálového kola. Na konci naši panelisti odpovídali na otázky online publika. 

Máme radost, že jsme mohli uspořádat takto zajímavou akci o důležitém tématu a pro mladé studentky a studenty středních škol. UNYP s EO hodlají v této misi pokračovat, přičemž v plánu jsou další dva webináře, které budou předcházet regionálnímu a finálovému kolu. Obsahem budou více specifické a zaměří se na konkrétní problémy a otázky, na které studenti mohli v testech narazit. 

Sledujte nás

Go to top