Vhodné studijní programy pro kariéru v online prostředí

Pandemická situace v letošním roce s sebou přinesla velmi komplikované výzvy jak pro jednotlivce, tak i lokální ekonomiky celého světa. Vypuknutí koronavirové krize způsobilo, že se miliony lidí ocitly bez práce - ne každá jde vykonávat z pohodlí domova. Samozřejmě, že až se vše zase vrátí do původního stavu, většina dočasně zrušených pozic se zase otevře. Pokud jste však v situaci, kdy zvažujete možnosti pro svoji budoucí kariéru nebo hledáte způsoby, jak se v kariéře posunout, rozhodně není od věci prozkoumat, která zaměstnání jsou vhodná pro práci na dálku nebo tzv. online. 

Například ještě před deseti lety byla nabídka profesí, které se daly vykonávat v podstatě odkudkoli, naprosto minimální. To se však v posledních letech rychle mění. Dnes můžete řídit celé firmy, vykonávat psychoterapeutickou praxi nebo nabízet marketingová řešení pro svoje klienty na volné noze a zcela nezávisle na lokalitě, ve které se zrovna nacházíte. Krásou práce v online prostředí je jednoznačně flexibilita. Můžete si sami zvolit, zda bude Vaší kanceláří kuchyňský stůl, oblíbená kavárna, místo ve sdílené kanceláři nebo houpající křeslo někde na pláži. Pokud máte dobré internetové připojení, neexistují v podstatě žádné limity.

Studium na University of New York in Prague Vás vybaví dovednostmi, které jsou v online sektoru nezbytné

Konkurence v online světě, ostatně stejně jako ve všech ostatních odvětvích, se neustále zvyšuje. Pokud máte v plánu získat pracovní pozici v online prostředí, množství uchazečů, Vašich potenciálních soupeřů je vždy obrovské - o jednu stejnou pozici se často uchází kandidáti z celého světa. Čím vyšší kvalifikaci máte, čím víc řečí zvládáte, tím větší máte šanci, že svoji vysněnou práci získáte. Dali jsme dohromady seznam UNYP programů, které Vás vybaví dovednostmi potřebnými pro různé druhy online pozic. 

Finance

V rámci finančního sektoru rychle roste počet míst, která umožňují pracovat vesměs odkudkoli. Můžete se stát například obchodníkem, který spekuluje s komoditami a provádí několik transakcí denně. Úspěch v tomto oboru vyžaduje vytvoření legitimní dlouhodobé strategie a nutnost kombinovat perfektní porozumění finančního trhu se znalostmi analytických programů. Dalším příkladem může být např. kariéra finančního žurnalisty, která je ze všech možností nejspíše nejméně známou variantou. Poptávka po kreativních lidech, kteří se specializují na finanční trh, neustále roste. Pokud máte analytické myšlení, širokou znalost finančního světa a považujete svou schopnost psát odborné texty za adekvátní, může být tenhle směr správnou variantou právě pro Vás. Minimální požadavky pro kariéru v rámci financí je bakalářský titul se zaměřením na finance. S několika lety pracovních zkušeností můžete dokonce zvážit i cestu studia MBA, čímž si zvýšíte úroveň odbornosti a s tím i svoji hodnotu na pracovním trhu. 

Marketing

V rámci digitálního marketingu existuje celá řada pozic, které lze vykonávat nezávisle na místě, kde se zrovna nacházíte. Pokud už máte několikaleté zkušenosti a můžete prokázat reálné pracovní výsledky nebo třeba titul MBA se zaměřením na marketing, můžete se ucházet o pozici marketingového konzultanta. Tohle je ideální role pro flexibilní profesionály s vysokou úrovní odbornosti, na které se různé společnosti mohou spolehnout v rámci zlepšování jejich pozice na trhu nebo zvyšování obratů. Další zajímavou možností, pokud máte zálibu v technologiích a marketing je Vaší vášní, může být pozice tzv. produktového manažera. Kandidáti na tyto pozice musí excelovat v aktivitách týkající se propagace, komunikace, porozumění produktu a jeho uživatelů a zejména pak v nacházení rovnováhy mezi očekáváním a vizí vedení společnosti a potřebami koncových uživatelů. Zatímco můžete vykonávat takovou roli v podstatě pro jakýkoliv produkt, nejvíce online příležitostí byste našli v prostředí technologických startupů. Tyto společnosti často zvažují akvizici marketingových profesionálů alespoň s bakalářským titulem a relevantními zkušenostmi z oboru. 

Anglický jazyk a literatura 

Ze všech oborů, které můžete na UNYPu studovat, Vám titul z Anglického jazyka a literatury poskytne nejširší škálu variant uplatnění ve virtuálním prostředí. Autoři, překladatelé, "proofreadři" jsou velmi vyhledávaní a cenění zejména proto, že mnoho společností se v současné době spoléhá na tzv. content marketing. S tímto titulem v kombinaci se zájmem v politice se například můžete zabývat psaním politických proslovů. Většinou je v tomto směru důležité sbírat materiál, postupně budovat portfolio a až posléze svoje služby nabídnout potenciálním klientům. Krása spisovatelské kariéry spočívá v tom, že máte možnost aplikovat svoje schopnosti na jakékoli možné odvětví. Titul z Anglického jazyka a literatury v kombinaci s dalšími cizími jazyky může být zase vstupenkou do světa profesionálních překladatelů. 

Komunikace a média

Bakalářské a magisterské programy týkající se oboru komunikace Vás vybaví schopnostmi, které jsou nezbytné pro kariéru v různých oblastech médií, politiky (poradenství v rámci politických kampaní), kulturně poradenských služeb, mediálního lobbingu, reklamy, PR nebo krizové komunikace. Ze všech jmenovaných vede nejjednodušší cesta do online prostředí skrze pozice specializující se na vztahy s veřejností. Cílem PR specialistů je vylepšovat a udržovat "public image" veřejných osob nebo společností, vytvářet komunikační strategie pro sociální média nebo veřejné prezentace, psát a opravovat proslovy, monitorovat reakce veřejnosti. Tento obor nabízí také možnost zaměřit se na kariéru komunikačního kouče pro společnosti nebo privátní klienty po celém světě. 

Psychologie 

Výčet zakončíme velmi populárním oborem Psychologie, který Vás může například připravit na úspěšnou kariéru online poradce. Ačkoli v různých zemích platí různé zákony a pravidla, univerzálním zůstává fakt, že proto, abyste získali licenci na provozování poradenské nebo terapeutické praxe, musíte mít akreditovaný magisterský titul z Psychologie. K výkonu praxe online i tváří v tvář je třeba stejného vzdělání. Je však důležité si ujasnit, že online poradci mohou sice poskytovat klientům rady a vedení, ale nemohou diagnostikovat, nebo dokonce léčit duševní poruchy. Nejčastěji se online psychologičtí poradci zaměřují na podporu klientů prostřednictvím online rozhovorů a videokonferencí. 

 

Sledujte nás

Go to top