Výhody studia v angličtině

Výběr toho správného univerzitního programu dokáže být pro mnoho středoškolských studentů obtížné, takže o tom, v jakém jazyce mají studovat většinou tolik nepřemýšlí. Přesto vás studium v cizím jazyce dokáže dostat dále, než si uvědomujete. Máme pro vás několik důvodů, proč byste měli studovat v angličtině.

Angličtina je celosvětová

Přestože je mandarínština tvrdý konkurent, dosah anglického jazyka je mnohem širší než jeho čínský soupeř. Většina lidí, kteří hovoří mandarínštinou, žije buď v Číně nebo ve Spojených státech, kdežto angličtina je oficiálním jazykem v 53 zemích a jeden člověk z pěti rozumí alespoň jejím základům. Z 1,5 miliard lidí, kteří umí anglicky, je 375 milionů rodilými mluvčími. Takže přestože nemluvíte s někým z Anglie, Spojených států nebo Austrálie, je zde velká šance, že se budeme moci domluvit v angličtině.

Angličtina vám umožní stát se lídrem

Pokud chcete pracovat v mezinárodní společnosti, univerzitní diplom, který ukáže, že jste studovali v angličtině, vám hodně pomůže. Přestože se mnoho Čechů učí angličtinu ve škole, do doby, kdy začnou budovat svou kariéru, toho hodně zapomenou. Mnoho českých a mezinárodních společností platí svým zaměstnancům lekci angličtiny, takže pokud už máte tuto znalost v životopisu, budete se potencionálním zaměstnavatelům velmi líbit.

Angličtina je jazykem všeho

Neplatí, že by angličtina byla pouze obchodním jazykem, používá se všude. Organizace spojených národů používá angličtinu a francouzštinu jako oficiální jazyky. Více než polovina webových stránek je psaná v angličtině. Věda, letectví, diplomacie a turismus, ty všechny se spoléhají ta tento jazyk. Dominuje dokonce i u sdělovacích prostředků.

Sledujte nás

Go to top