Výměnný program nabízí jedinečnou příležitost v Malajsii

Jul 21 2017

Tereze Dusíkové, studentce na University of New York in Prague, není cestování cizí. Ještě před tím, než se rozhodla pro výměnný pobyt UNYP v Malajsii, procestovala svět. Studentka Komunikace a masových médií se v zahraničí naučila věci, které skvěle doplnily její znalosti získané na UNYPu.

V zimním semestru vyrazila Tereza na Taylor's University in Selangor, kde studovala Event Management a Design. Od práce s Photoshopem po vytváření vlastních webových stránek, Tereza říká, že získala zkušenosti, které se jí budou skvěle hodit během studia v Praze.
Předtím než odjela, nebyla si jistá, co má očekávat. V Malajsii uznávají islám a s dnešní politickou situací Tereza netušila, jestli nebude kulturní střet příliš velký. Malajsie jí ale velmi příjemně překvapila. Hlavní město Selangor je moderní a multikulturní město, říká. Všichni byli hrozně milí a bylo snadné se tu vyznat.

Přesto se několikrát ocitla v situaci, kdy byla jedinou Evropankou v místnosti. V mnoha třídách byla jedinou studentkou na výměnném pobytu. To jí ale nezabránilo získat nové přátele. V zimním semestru vyrazilo do Malajsii asi  90 studentů z celého světa, takže měla možnost seznámit se s novými lidmi.

Nemůžeme mluvit o studování v zahraničí bez toho, aniž byste zmínili úžasné možnosti cestování. Tereza měla možnost odkrýt tajemství jihovýchodní Asie a navštívit nejkrásnější pláže. S dalšími dvaceti výměnnými studenty z celého světa od Bornea až po Filipíny procestovali spoustu krásných míst za studentský rozpočet. Tereza také využila tuto možnost k psaní na svůj cestovní blog, ve kterém popisuje i ostatní místa, která ve světě navštívila.
Její rada pro ostatní zní takto: Cestujte! Je to jedna z nejlepších zkušeností na světě!

Sledujte nás

Go to top