Sedm způsobů, jak vyniknout bez předvádění se

Někteří z nás chtějí zůstat v pozadí a procházet životem, aniž by si jich kdokoliv všiml – létat pod radarem, brát si zásluhy za málo a spokojit se s blažeností neznámosti. Tito lidé jsou spokojeni s tím, že žijí bez uznání a jsou pouhou poznámkou pod čarou.

Někteří z nás (možná většina) však chtějí být oceňováni za to, kým jsou a čím přispívají. Zároveň se nechceme „předvádět“ – většina z nás ví, že předvádějící se lidé jsou rychle odhaleni a nevyhnutelně se stávají terčem tichého pošklebování a nemístných vtípků. Nikomu se nelíbí být zesměšňován.

Za předpokladu, že jsme vcelku normální společenské bytosti, co můžeme udělat, abychom vyčnívali z davu a dosáhli uznání, které si podle našeho názoru zasloužíme? A navíc, jak to můžeme udělat tak, aby si ostatní nemysleli, že se chceme “vytahovat”?

Skupina Better Marketing nabízí sedm způsobů, jak můžeme vyniknout z davu, aniž bychom se předváděli.

  • Rozdejte své nejlepší nápady

Přiznejme si, že většina nápadů se neujme. I když však samotný nápad nikam nevede, vaší velkorysosti a snahy si stejně někdo všimne. Lidé obecně nejsou nevšímaví; pokud přispějete nad rámec normy, lidé si toho všimnou. Nechte ostatní, aby vám připsali kredit. Buďte skromní a buďte v pohodě. Buďte součástí týmu, ne „osamělým hladovým vlkem“, a pamatujte, že všichni kolem vás vědí, co se vlastně děje, bez ohledu na „oficiální verzi“ událostí. Buďte si jisti, že vaše pověst týmového hráče se rozšíří.

  • Mentorujte co nejvíce lidí

Vybudujte si pověst člověka, který pomáhá ostatním růst. Nevěnujte veškerou pozornost pouze sobě. Všichni budou stejně znát pravdu, takže na ni nemusíte poukazovat. Může to chvíli trvat, ale nakonec se stanete hrdinou.

  • Buďte osobou, která naslouchá ostatním lidem

Mnoho lidí mluví, ale jen málo jich naslouchá. Zvláště mladší lidé a nováčci v organizaci se rádi prosadí svými hodnotnými nápady, ale často jsou ignorováni. Místo toho buďte tím, kdo skutečně naslouchá tomu, co říkají ostatní, a vytvořte si pověst člověka s otevřenou myslí. Nesnažte se být „uhlazeným mluvčím“ nebo dominovat konverzaci. Když konverzace vázne, lidé si toho všimnou.

  • Začněte svůj den tím, že zlepšíte den někomu jinému

Jste tím, kým jste. Pokud patříte mezi lidi, kterým je tento článek určen, pak jste již zkušený, sociálně inteligentní nebo jinak schopný člověk, který od sebe dokáže odvést pozornost. Chcete, aby si vás někdo všiml? Jedním z nejlepších způsobů, jak na sebe upozornit, je upozornit na někoho jiného a opěvovat ho. Zlepšete někomu den tím, že na něj upozorníte. Ostatní si toho všimnou a budou to vnímat pozitivně. Laskavost a vstřícnost se cení.

  • Zapůsobte na lidi svým úsilím

Nemusíte přesvědčovat ostatní o tom, zda vám na něčem záleží. Vaše činy budou mluvit samy za sebe. Možná to bude chvíli trvat, ale pravda o vaší přidané hodnotě nezůstane dlouho skrytá. Nakonec to uvidí i ostatní a je pravda, že závěry, které si lidé udělají sami, jsou mnohem silnější než ty, které jsou přímo vysloveny.

  • Buďte upřímní ke svým neúspěchům

Už jste určitě slyšeli větu: Nikdo není dokonalý! Neznamená to, že se musíte pustit do úplného sebeodhalení a přiznání, ale převzetí odpovídající odpovědnosti, když se něco nepovede, vás může etablovat jako skutečného týmového hráče. Jste-li vedoucím pracovníkem, může být tato schopnost nést odpovědnost ještě silnější. Nebudete mít pokaždé pravdu, ale vaše upřímnost při práci vám pomůže definovat vás jako někoho, kdo si zaslouží pozornost.

  • Sdílejte zajímavé věci, které se vám líbí

Váš život se netočí pouze kolem práce, a proto skromným a společensky přijatelným způsobem dejte svému okolí vědět i o svých dalších aspektech. Podělte se o své mimopracovní zážitky. Zajímáte se o sport, kino nebo jiné koníčky? Máte v těchto oblastech nějaké znalosti? Pokud ano, nebuďte pro své kolegy cizí. Mohlo by je to zajímat!

Abychom to shrnuli, nemusíte být nejhlasitějším člověkem v místnosti, aby si vás všimli. Často je nejlepší taktikou být nenápadný. Ostatní na vás budou nahlížet pozitivně díky vašemu celkovému přínosu, a to je nejlepší způsob, jak vyniknout. Nejdůležitější ze všeho je mít pozitivní přístup. Pozvedněte ostatní!

A nakonec si uvědomte, že nejde jen o vás. Pokud dokážete přijmout tento jediný bod, čeká vás zářná budoucnost.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Šipka nahoru Zpět nahoru