Peter Zvagulis

Ph.D.  University of Wales, Velká Británie
M.A. University of Latvia

Dr. Zvagulis ve své kariéře proslul v oblasti mezinárodní žurnalistiky; potom změnil kurs a soustředil se na výzkum a na akademickou činnost.

Peter je aktivní výzkumný pracovník a jeho metodu měření dopadů projevů nenávisti na veřejnost přijala Evropská komise a Lotyšská vláda. Peter dokončil své Ph.D. na University of Wales ve Velké Británii. Má titul Master of Arts v humanitních studiích z University of Latvia . O jeho dalších akademických kvalitách svědčí certifikát CSc./ABD v dějinách filozofie z Akademie věd Lotyšska, kde pracoval jako výzkumný pracovník, a certifikát Ph.D./ABD v komunikacích z Columbia Commonwealth University, USA.

Peter je bývalý novinář se zkušenostmi z novin a z rozhlasového a televizního zpravodajství. Více než 13 let své kariéry strávil v Rádiu Svobodná Evropa v New Yorku, Mnichově a v Praze. Využívá své  odborné znalosti a multikulturní zkušenosti v dobrovolnické práci pro nevládní organizace a pomáhá komunitám uprchlíků v České republice překonat kulturní a náboženské rozdíly v jejich nové vlasti. Peter hovoří anglicky, francouzsky, lotyšsky, rusky, německy a česky.

Sledujte nás

Go to top