Petr Balcar

MBSE, Lehigh University, USA

MSE, Vysoká škola ekonomická (VŠE), Praha, Česká republika

Většinu své profesní kariéry strávil Petr řízením mezinárodních společností, hlavně jako ředitel financí, nebo generální ředitel v pojišťovnictví, cestování a ve službách, i v sektoru finančních investic.

Petr poskytuje již více než 15 let konzultantské služby managementům v rámci “velké pětky“ firem v oboru, mezi něž patří i Delloitte a KPMG. Má zkušenosti z radikální rekonstrukce podnikových procesů, navázané na strategii, změny procesu, vytvoření organizační struktury, finančního řízení a controllingu, řízení treasury a cash flow, hodnocení pracovní výkonnosti na základě systému vyvážených ukazatelů výkonnosti podniku (Balanced Scorecard - BSC) a finanční výkonnosti podniku z hlediska tvorby hodnoty (Value Based Management - VBM), systémových řešení v rámci hodnocení výkonnosti práce, propojení hodnocení výkonnosti práce s motivačními plány, řízení a kontroly korporátního risku, podpory při uzavírání transakcí a řízení rizik (energy transacting risk management), regulatorního účetnictví v podnicích, návrhů struktury trhu s energií a předpovědí spotřeby energie. Odpovídal za vedení celé řady mezinárodních strategických projektů managementu v regionu střední a východní Evropy, v západní Evropě, Skandinávii a v Africe.   

Petr poskytoval konzultantské služby v oblastech, jako jsou média, bankovnictví a pojišťovnictví, energie a plyn, a obchodování s metalurgickými produkty.

Během posledních dvaceti let facilitoval v Evropě korporátní manažerské kurzy, přednášel na Lehigh University, Bethlehem, PA, USA a v Praze na Karlově univerzitě, Českém vysokém učení technickém, a v University of New York v Praze; prezentoval také na mnoha konferencích.

Sledujte nás

Go to top