Petr Zima

Kariéra: 
Vedoucí MINI v BMW Group Czech Republic

"Opravdu oceňuji, že mi University of New Yorku in Prague poskytla vyváženou kombinaci akademických odborníků a špičkových profesionálů," říká Petr Zima, který od května 2016 šéfuje MINI v BMW Group Czech Republic. "Díky tomu jsme získali přínos nejen z jejich akademického zázemí, ale také jsme mohli pracovat na obchodních případech z reálného života."

Pražského rodáka Petra na UNYP nalákal mezinárodního titul v oboru Obchodní administrativa. Poté, co jej získal, se rozhodl začít svou kariéru v zahraničí, což je něco, co by podle něj neudělal, kdyby nevystudoval UNYP. "Fakulta byla mezinárodní, spojila lidi z různých oborů a kontinentů," říká. "Totéž platí pro naši třídu, která se skládala z více než osmi národností. To nás připravilo na týmovou práci v multikulturním prostředí. "

Po UNYP strávil semestr v Kanadě a poté se přestěhoval do Švédska, kde získal magisterský titul v oboru Mezinárodní obchod. Krátce po absolvování vstoupil do automobilového průmyslu. V Toyotě strávil 9 let na různých pozicích, od plánování produktů po marketing a prodej až po vývoj, až do doby, kdy si jej všimla BMW. "Musím říct, že se mi to líbí - jak obchodní část, tak i auta, které je skutečně zábavné řídit," říká.

Nyní zodpovídá za celkovou strategii společnosti MINI na českém trhu, včetně prodejních plánů, umístění značky a MINI dealerů. Spolu s technologickým pokrokem v automobilovém průmyslu se dívá do budoucnosti. "Autonomní řízení, plug-in hybridy a ovládání gest nejsou vzdálená budoucnost. Odehrává se to teď, "říká. "Je skvělé být součástí těchto změn."

Bez ohledu na to, jak vysoko stoupá na kariérním žebříčku, pořád vzpomíná na zážitky z vysoké školy. "UNYP byl skvělý pro mou budoucí kariéru i studium a byla to také spousta legrace," říká. "Poznal jsem tam přátele na celý život, kteří teď pracují na nejvyšších pozicích v různých společnostech a zemích."

Sledujte nás

Go to top