Tomáš Kubica

Kariéra: 
Ředitel ve společnosti Kohlberg Kravis Roberts (KKR)

“Pro studenty patří mezi největší přínosy studia na University of New York v Praze to, že 20 % jejích nejlepších studentů  získá daleko vice dovedností v týmové spolupráci a prezentování a také získají  větší sebedůvěru; studenti tak mají větší drive a náskok před vrstevníky ze státních vysokých škol. Mnoho z nich se chce dostat do zahraničí a uvědomují si, že na sobě musí tvrdě pracovat, aby toho dosáhli. Je pouze na vás, zda se k nim přidáte."

Příběh Tomáše Kubici je klasickým splněným americkým snem. V městečku pod Tatrami žil malý chlapec, který neuměl ani slovo anglicky a jednoho dne potkal Američana Jima Fleminga; Ten zásadně ovlivnil jeho život. Sedmdesátiletý pán se stal jeho mentorem a pomohl mu mimo jiné ve studiu angličtiny. Když mu bylo 18 let, podařilo se Tomášovi získat roční stipendium na University of New York v Praze. Dnes je Tomášovi 27, žije v Londýně a pracuje pro jednu z předních investičních společností na světě, Kohlberg Kravis Roberts, která spravuje aktiva v hodnotě vyšší než 66,3 miliard dolarů (údaj z roku 2012).  

Tomáš na UNYP studoval obchodní administrativu a současně s tím i mezinárodní ekonomii. „Na UNYP jsem nastoupil s tím, že najdu způsob, jak financovat svá studia, nebo přejdu na státní školu. Ani já, ani moji rodiče neměli peníze na školné. „Po svém prvním roce jsem si ale uvědomil, že v UNYP získávám víc, než jen akademické vzdělání, a tak jsem si půjčil na školu peníze. Pochopil jsem, že s tímto druhem vzdělání a praxí, kterou již během studia absolvuji, a škola mi to umožňuje, budu schopen najít dobré uplatnění a svůj dluh splatit.“

Tomáš plně využil všeho, co UNYP nabízí, včetně podpory profesorů a přístupu k jejich široké síti kontaktů. Díky této zkušenosti byl schopen najít si práci ve společnostech, které působí v oblasti konzultanství a financí, jako jsou McKinsey&Co v Praze a investiční banka Goldman Sachs v Londýně. Mezitím stihl ještě vystudovat MBA na jedné z nejprestižnějších světových škol, INSEAD ve Francii a v Singapuru. V současné době zastává pozici ředitele ve společnosti KKR.

Sledujte nás

Go to top