Seznamte se s Dominikem Petrem. Po dokončení Lake Mary Preparatory High School na Floridě se Dominik rozhodl pro vysokoškolské vzdělání v Evropě. „Hledal jsem školu, která by mi mohla nabídnout pokračování kvalitního vzdělávání v angličtině s americkým titulem,“ říká. V současné době je Dominik zapsán do programu Dual-Degree Business Administration ve spolupráci se SUNY ESU. Kromě studia pracuje na vlastním projektu s názvem „Investujsrozumem“, kde sdílí užitečné informace o tom, jak chytře investovat.

1. Můžeš nám říct něco málo o sobě a proč jsi si vybral studium na University of New York in Prague?

Když jsem absolvoval Lake Mary Preparatory High School na Floridě, hledal jsem školu, která by mi mohla nabídnout pokračování kvalitního vzdělání v angličtině, s americkým titulem. UNYP tato kritéria splnila a navíc mi dala příležitost získat evropský titul.

2. Co tě inspirovalo ke kariéře v oblasti Business Administration a jak ti zkušenost v UNYP pomohla dosáhnout vašich cílů?

Doufal jsem, že mi UNYP dá základ, který budu moci v budoucnu využít ve svůj prospěch. Zároveň jsem vždy chtěl být sám sobě šéfem, což mě inspirovalo ke studiu programu Business Administration.

3. Který kurz na UNYP na tebe zatím zanechal největší dojem a proč?

Kurz Viral and Guerilla Marketing, který vedl William Pattison. Ukázal mi zcela nový pohled na marketing a seznámil mě s pojmem guerilla marketing, který jsem dříve neznal. Projekty jsou skvělou praktickou součástí toho, o čem tento kurz je a očekávám, že zkušenosti a informace, které jsem na tomto kurzu získal, využiji i v budoucnu.

4. Jak ti dovednosti, které jsi se naučil během studia na UNYP, pomáhají ve tvém osobním a profesním životě?

Zdokonalil jsem své dovednosti time managementu, když jsem spojil školu s mým profesním životem, což mě také přimělo pracovat tvrději než kdykoli předtím. Kromě toho bych řekl, že se prozatím zaměřuji na rozšíření svých znalostí souvisejících s podnikáním.

5. Můžeš popsat projekt nebo úkol, na který jsi obzvláště hrdý a popsat, jak přispěl k tvému akademickému rozvoji?

Nejvíce hrdý jsem na svůj projekt v kurzu Viral and Guerilla Marketing, ve kterém jsem měl připravit guerillovou kampaň. Když nám byl přidělen tento projekt, bylo to opravdu náročné, ale nakonec si myslím, že to byl jeden z mých nejlepších projektů a také velmi cenná praxe.

Další velmi vzdělávací projekt byl v kurzu Spotřebitelské chování, kde jsme museli vytvořit dotazník a vyhodnotit jeho výsledky. Tuto zkušenost jsem již využil ve svém profesním životě, kde jsem vytvořil dotazník pro odhalení neznámých zadaných firmou. Podařilo se nám získat 1 300 odpovědí, které jsem následně vyhodnotil.

6. Jakou radu máš pro ostatní studenty, kteří by mohli mít zájem o studium na UNYP?

Vyzdvihl bych hlavně výhody a možnosti, které stadium na UNYP přináší a možnost potkat spoustu nových lidí a vytvořit nová přátelství. Je velmi vysoká šance, že najdete lidi se stejnými zájmy!

7. Jaké jsou tvé plány po ukončení studia a jak vidíš, že tvé vzdělání na UNYP ovlivní tvoji budoucí kariéru?

Doufám, že po absolvování už budu mít svůj vlastní projekt a že mi konec studia umožní naplno se věnovat svému projektu a uplatnit znalosti, které jsem na UNYP získal. Tyto znalosti mi snad pomohou k lepšímu rozhodování a vyvarování se zbytečných chyb.

8. A na závěr, můžeš popsat osobu nebo zkušenost, která měla významný dopad na tvůj akademický nebo osobní život během tvého působení na UNYP?

Již zmíněný William Pattison mi ukázal zcela nový pohled na svět marketingu a jeho hodiny mě také velmi bavily. Co se týče studentů, získal jsem spoustu nových přátel, ke kterým si mohu chodit pro rady (např. se svým projektem), za což jsem velmi vděčný.

9. Právě teď pracuješ na svém vlastním projektu; můžeš stručně popsat, o co jde?

Jde o projekt, který se specializuje na investiční informace. Poskytuji užitečné informace ze světa investování a můj web pomáhá lidem učit se zajímavějším způsobem, než jen učením definic. Web i instagramový účet obohacují předplatitele o investiční nabídky, čerstvé zprávy a investiční koncepty. Můj projekt vzniká především proto, abych vzdělával a rozšiřoval komunitu lidí se stejnými zájmy a také jim radil a pomáhal.

10. Kde jsi našel inspiraci k zahájení svého projektu?

Bylo to něco, co mě vždy zajímalo, tak jsem si řekl: proč se o informace nepodělit také s ostatními lidmi? Věděl jsem, že nechci lidem říkat, kam a kdy mají investovat své peníze, protože věřím, že každý by se měl rozhodovat sám. Místo toho jsem se rozhodl špíše lidi vzdělávat a vést, než rozhodovat za ně.

Věřím, že investování peněz je důležité. Ocenění majetku může lidem pomoci překonat těžké časy nebo dosáhnout cílů, jako je spoření na důchod, financování vzdělání nebo dokonce generování pravidelného příjmu.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru
https://www.unyp.cz/cs/novinky/student-spotlight-dominik-petr/