Zaměření obchodních studií na analýzu dat je nejlepší způsob, jak porozumět big datům

Datová analýza je věda o zkoumání souborů dat za účelem identifikace trendů a vyvozování závěrů. Cílem je interpretace těchto dat za účelem vytváření předpovědí, které mohou firmy použít, aby mohly činit informovanější obchodní rozhodnutí a zvýšit svou výkonnost. Existují čtyři klíčové typy analýzy dat: deskriptivní analytika (co se stalo), diagnostická analytika (proč se to stalo), prediktivní analytika (co se stane v budoucnu) a preskriptivní analytika (co bychom s tím měli dělat). Program Business Administration se zaměřením na analýzu dat je zvláště dobrou volbou pro studenty s kvantitativními a analytickými dovednostmi, kteří se plánují specializovat na data a klíčová obchodní rozhodnutí, která z nich lze odvodit.

Big data jsou klíčové pro současnost i budoucnost a absolventi, kteří mají kvalifikaci v oblasti analýzy dat, se ocitnou napřed.

Studium datové analýzy na University of New York in Prague připraví studenty na kariérní cestu v datové vědě, jednom z nejrychleji rostoucích oborů. Big data jsou klíčové pro současnost i budoucnost. Absolventi, kteří mají kvalifikaci v oblasti analýzy dat, získají nespornou výhodu díky přenositelným dovednostem, jako je komunikace, řešení problémů a rozhodování. Kariéra v datové analýze je vysoce kolaborativní a napomáhá k rozhodovacím procesům, otevírá dveře do manažerských pozic a dalších kariérních cest.
Existují dvě možnosti pro studenty, kteří chtějí mají zájem o zaměření na analýzu dat v rámci Business Administration. První cesta je pro studenty, kteří se chtějí zapsat do tříletého evropského programu vedoucího k bakalářskému studiu (bakalář, Bc.) udělovaného institucí UNYP a akreditovaného Americkou mezinárodní akreditační radou pro podnikové vzdělávání (IACBE) a Národním akreditačním úřadem pro vysoké školství (NAÚ). Případně pro získání amerického titulu i titulu UNYP zároveň, musí být studenti zapsáni na State University of New York, Empire State University a na UNYP duálním studijním programu. V obou případech, pro získání koncentrace v datové analytice, musí studenti získat 12 kreditů (24 kreditů ECTS) v předmětech ze seznamu předmětů koncentrace; vybrat téma bakalářské práce v tématu souvisejícím se zaměřením koncentrace; a uspět v české státní zkoušce a získat bakalářský titul UNYP. Název koncentrace se objeví v dodatku k diplomu UNYP spolu se specifikací oboru.

UNYP Alumni

Michaela Milkovičová

Global Foods Strategy, Innovation and Operations Manager, Unilever
"My classes were taught in small groups, my professors had a business background, and I had classmates from all over the world. I felt very humbled and honored to study at this prestigious university, so I tried to get the most out of the classes. "
  • Machine Learning Fundamentals
  • Econometrics
  • Introduction to Python
  • Discrete Mathematics
  • Data Visualization
  • Business Intelligence
  • Data Analyst
  • Data Scientist
  • Fact-checker
  • Modeler

Máte dotaz? Chcete podat přihlášku?

Náši poradci pro přijímací řízení vám rádi zodpoví vaše dotazy nebo pomohou s vyplněním přihlášky! Kontaktujte nás, pokud potřebujete poradit s výběrem programu nebo pokud máte jakýkoliv jiný dotaz. Rádi vám také zařídíme návštěvu našeho kampusu, setkání s našimi studenty a profesory či návštěvu jedné z našich přednášek. Nebo se můžete na jeden den stát studentem UNYP!

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru