O knihovně UNYP

Knihovna University of New York in Prague se nachází přímo naproti hlavní budově UNYPu, v ulici Londýnská 32. Nabízí přes 13 tisíc knih, včetně odborných publikací, časopisů a různorodých audio-vizuálních materiálů. Knihovna UNYPu je jednou z největších sbírek anglicko-jazyčných publikací v Praze.

K dispozici jsou nejen učebnice a odborné texty, ale i stále se rozšiřující nabídka beletrie a biografií, které si mohou studenti kdykoli zapůjčit.

Kromě knih a digitálních zdrojů, nabízí knihovna také 22 volně dostupných PC, fotokopírovací stanice, dvě zasedací místnosti vybavené nejnovějšími technologiemi a velkou společnou studovnu.

Knihovna UNYPu je skvělým místem pro studium a práci na samostatných i skupinových školních projektech!

Otevírací doba

Pondělí – pátek: 8:30 – 21:00

Sobota: 9:00 – 19:00

Neděle: 11:30 – 19:00

Prosím, pamatujte, že knihovna má během léta zkrácený provoz. Nejaktuálnější informace ohledně otevírací doby a jakýchkoli dalších změn najdete vždy na vašem eLearningu.

Projektové zasedací místnosti

Knihovna UNYP má dvě zbrusu nové zasedací místnosti, které jsou k dispozici všem studentům. Pokud budete potřebovat klidné místo pro svůj týmový projekt nebo třeba konferenční hovor, neváhejte a zarezervujte si svůj termín online!

Každá zasedací místnost je vybavena smart televizí s dotykovou obrazovkou a pojme až osm osob.

Studovna

V prvním patře knihovny se nachází zrenovovaná tichá studovna, která poskytuje další pohodlná studijní místa, je vybavená Wi-Fi připojením a k přečtení nabízí výběr českých či anglických časopisů.

Noviny a časopisy

Knihovna UNYPu pravidělně odebírá mnoho českých i mezinárodních publikací, které studenti mohou využít k odpočinku, rozšíření obzorů nebo jako zdroj informací pro své výzkumy a školní projekty. Mezi pravidelně odebíraná média patří: Marketing and Media, The Economist, Psychologie Dnes, The Week, Aspen Review, Taiwan Review.

On-line katalog

Online katalog knihovny můžete navštívit na: library.unyp.cz

Zde najdete všechny knihovnou nabízené tituly. Počet kopií, jejich lokaci i dostupnost si můžete ověřit kdykoliv online z pohodlí vašeho domova.

Online zdroje

UNYP nabízí širokou škálu online zdrojů, přičemž je první vysokou školou v České republice, která svým studentům zprostředkovala přístup k platformě Perlego.

Digitální knihovna Perlego obsahuje více než milion odborných titulů a učebnic v anglickém jazyce. Studenti UNYPu mají dále přístup k databázi Statista. Díky naší partnerské univerzitě, SUNY Empire State University, mají studenti přístup i k SUNY Empire online knihovně – ta nabízí další přístup ke zhruba 60 tisícům digitálních knih a desítkám tisíc elektronických odborných článků.

Perlego (dostupné skrz e-learning i z domova)
Statista (dostupné skrz e-learning i z domova)
SUNY Empire Online Knihovna  (dostupné pouze z knihovny – vyžaduje asistenci knihovníka k přihlášení)

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru
https://www.unyp.cz/cs/knihovna/