Zaměřeno na studenty: Kim Ly Tran

Vaše okolí zásadně ovlivňuje vaše myšlení a chování. Z určitého úhlu pohledu je možné trávit čas s úspěšnými, energickými a motivovanými lidmi a stát se tak úspěšnějšími, energičtějšími a motivovanějšími. To je jedna z nejdůležitějších výhod studia na UNYPu: nejenže potkáte spolužáky z více než 60 zemí světa, ale vystavíte se různým kulturám a světonázorům, seznámíte se s lidmi z odlišných prostředí. 

V tomto rozhovoru vás seznámíme s Kim Ly, studentkou druhého ročníku bakalářského oboru Komunikace a médií na UNYP. V lednu 2020 si díky upřímnému a otevřenému komunikačnímu stylu rychle získala fanoušky na TikToku, kterým je díky svému obsahu velmi blízko. Od té doby získala smlouvu s významnou kosmetickou společností a pokračuje v budování své značky. 

"Jsem velmi komunikativní a ambiciózní člověk a UNYP mi pomáhá s budováním vztahů a získáváním cenných kontaktů."

Proč si myslíš, že je pro tebe UNYP tou nejlepší volbou? 

Věřím, že UNYP pro mě byl tou nejlepší volbou z mnoha důvodů. Jsem velmi komunikativní a ambiciózní člověk a UNYP mi pomáhá s budováním vztahů a získáváním cenných kontaktů. Americký vzdělávací systém mi také více vyhovuje, protože raději píšu eseje, než abych si vybírala otázku s výběrem z více odpovědí a memorovala zbytečné množství informací.

Co se ti nejvíce líbí na oboru Komunikace a média na UNYP? 

Obor se mi líbí především proto, že se dá použít téměř v jakémkoli pracovním prostředí a dá se aplikovat i do normálního života na základě získaných zkušeností. Není to pouze o faktech. Komunikace je základem každého úspěšného pracovního vztahu. Tento obor není příliš zaměřený, takže každý si v něm může najít svůj vlastní směr.

Jak plánuješ využít svůj titul z komunikace po ukončení studia?

Jelikož jsem ve druháku, mám ještě čas vybrat si svou budoucí práci snů. Upřímně, jsem velmi nerozhodný člověk a ještě si nejsem jistá, v čem jsem dobrá nebo jaký typ práce mě vyloženě baví. UNYP mi však postupně ukazuje všechny možnosti a různé typy příležitostí, takže jsem si jistá, že až studium dokončím, budu mít všechno vymyšlené.

Máš dost silnou pozici na sociálních sítích. Jak jsi dokázala vybudovat takhle silnou fanouškovskou základnu a jaké to je být influencerkou?

Dobrá otázka! Než jsem se sociálními sítěmi začala, neměla jsem ponětí, kolik práce a výzkumu je třeba věnovat tomuto typu práce. Začala jsem se základním výzkumem a sledováním nejrůznějších videí, jak získat sledující, views, engagement a všechno to kolem. Ale hlavním důvodem, proč jsem si získala velké publikum, je, myslím, transparentnost, poctivost a důslednost. Být influencerem na sociálních sítích je extrémně časově náročné, protože nemáte stanovený pracovní rozvrh. Můj každodenní život je moje práce, protože většinu z toho zaznamenávám.

Co bys sdělila někomu, kdo uvažuje o studiu na UNYP? 

Určitě do toho jděte. Stojí to za to. Nejsem slepá a dobře si uvědomuji cenu studia, ale dívám se na to jako na investici do sebe a své budoucnosti, která zvyšuje mé šance na úspěšný život.

Kim Ly můžete sledovat na Instagramu nebo TikToku, kde se jí můžete zeptat na cokoliv o studiu na UNYPu. Pokud máte spolužáky, o kterých si myslíte, že by se měli objevit na našem webu, pošlete nám jeho profil na rnguyen@unyp.cz. Nikdy nevíte, ve vaší třídě může být celebrita, aniž byste si to uvědomovali.

Sledujte nás

Go to top