Rektorát

Rektor
Andreas Antonopoulos, M. Eng., MBA, Ph.D.

Dr. Andreas Antonopoulos je rektorem UNYP a vyučuje předměty v oblasti podnikání na UNYP a v několika dalších MBA programech po celém světě. Pravidelně pořádá semináře v dané oblasti a vystupuje jako řečník na významných konferencích. Dr. Antonopoulos za sebou má více než 25 úspěšných let kariéry v akademické, podnikatelské a korporátní oblasti. 

Byl spoluzakladatelem, společníkem a ředitelem společnosti Working Knowledge, přední telekomunikační poradenské firmy, a strávil také 5 let výukou podnikání v oblasti telekomunikací na CEU Business School of Central European University. Působil zde jako docent a vedoucí Katedry řízení technologií a také jako ředitel pro absolventské programy.

Dr. Antonopoulos v minulosti zastával řadu seniorních pozic a dalších funkcí ve středním managementu předních společností po celém světě v sektoru telekomunikací, jako jsou RHK, Lucent Technologies, Nortel Networks a British Telecom.

Obdržel akademický titul Ph.D. v elektrotechnice a elektronickém inženýrství na University College London ve Velké Británii a titul MBA na Weatherhead School of Management na Case Western Reserve University v Clevelandu v USA. 

Dr. Antonopoulos také spoluzakládal a zasedal v představenstvu společnosti Marathon Invest, investičního fondu se zaměřením na trhy střední a východní Evropy.

Je členem představenstva společností Marathon Invest a Viva Credit, on-line firmy poskytující finanční služby. Od roku 2001 poskytl odborné služby několika start-upům. 

Pracoval a žil v Argentině, Brazílii, Německu, Řecku, Maďarsku, Rumunsku, Singapuru, Španělsku, Velké Británii, USA a na Filipínách a mluví šesti jazyky. 

Čím se na UNYP zabýváme?

Rektorát University of New York in Prague dohlíží na všechny akademické činnosti univerzity a koordinuje realizaci všech studijních programů. Poskytuje orientaci všem akademickým pracovištím a odpovídá za zajištění vysoké akademické kvality a vynikající úrovně všech programů. Rektorát také rozvíjí zásady a postupy, které zaručují neustálé zlepšování všech akademických programů v nabídce univerzity a odpovídá i za všechny akreditace UNYP a jejích programů. Spolu s vedením UNYP pracuje rektorát na tvorbě strategie růstu celé instituce. Rektorát dohlíží i na vztahy mezi UNYP a jejími partnerskými institucemi, a to jak v rámci České republiky, tak i v mezinárodním měřítku.

Sledujte nás

Go to top