Rektorát

Rektor
Andreas Antonopoulos, M. Eng., MBA, Ph.D.

Kdo jsme?

Dr. Andreas Antonopoulos je rektorem UNYP a vyučuje Podnikání (Enterpreneurship) v MBA programu. Obdržel akademický titul Ph.D. v elektrotechnice a elektronickém inženýrství na University College London ve Velké Británii, kde také od roku 1998 vyučuje na částečný úvazek jako profesor. Získal též titul MBA na Weatherhead School of Management v Case Western Reserve, Cleveland, Ohio, USA a titul D.Eng z University of Patras v Řecku. Publikoval řadu podnikatelských a akademických prací a je častým řečníkem na významných konferencích a akcích v oboru. Dr. Antonopoulos má za sebou 22 úspěšných let kariéry v akademické a podnikatelské oblasti a ve svém oboru. 

Byl spoluzakladatelem, společníkem a ředitelem společnosti Working Knowledge, přední telekomunikační poradenské firmy, a strávil také 5 let výukou podnikání v oblasti telekomunikací na CEU Business School of Central European University. Působil zde jako docent a vedoucí Katedry řízení technologií a také jako ředitel pro absolventské programy. Dr. Antonopoulos zastával řadu seniorních pozic a dalších funkcí ve středním managementu předních společností po celém světě v sektoru telekomunikací, jako jsou RHK, Lucent Technologies, Nortel Networks a British Telecom. Dr. Antonopoulos také spoluzakládal a zasedal v představenstvu společnosti Marathon Invest, investičního fondu se zaměřením na trhy střední a východní Evropy.

Je členem představenstva společností Marathon Invest a Viva Credit, on-line firmy poskytující finanční služby, a od roku 2001 poskytl odborné služby 6 start-upům. Dr. Antonopoulos hovoří šesti jazyky; žil a pracoval v Argentině, Brazílii, Německu, Řecku, Maďarsku, na Filipínách, v Rumunsku, Singapuru, Španělsku, Velké Británii a v USA. Tyto mezinárodní a multikulturní zkušenosti mu v UNYP přicházejí vhod.

Čím se v UNYP zabýváme?

Rektorát University of New York in Prague dohlíží na všechny akademické činnosti univerzity a koordinuje realizaci všech našich programů. Poskytuje orientaci všem akademickým pracovištím a odpovídá za zajištění vysoké akademické kvality a vynikající úrovně všech programů, které nabízíme. Rektorát také rozvíjí zásady a postupy, které zaručují neustálé zlepšování všech akademických programů v naší nabídce a odpovídá i za všechny akreditace UNYP a jejích programů. Spolu s dalším vedením UNYP pracuje rektorát na tvorbě nové strategie růstu naší instituce a řídí její pokračující rozvoj. Rektorát dohlíží v neposlední řadě i na vztahy mezi UNYP a jejími partnerskými institucemi, a to jak v rámci České republiky, tak i v mezinárodním měřítku.

Akademičtí koordinátoři

 

Markéta Salamánková
Manažerka rektorátu
msalamankova@unyp.cz
rectorsoffice@unyp.cz

   

Sledujte nás

Go to top