Externí poradní komise
Externí poradní komise UNYP se schází dvakrát ročně, aby poskytla prezidentovi a vrcholovému vedení rady, nápady a připomínky. Komise zkoumá postavení UNYP v českém i mezinárodním akademickém prostředí a průběžně vyhodnocuje, diskutuje a doporučuje potřebné kroky ke zkvalitnění vzdělávání na UNYP. Toho může být dosaženo prostřednictvím lepší nabídky vzdělávacích programů a změn v kvalitě a obsahu nabízených kurzů. Důraz je přitom kladen na relevanci pro potřeby společnosti a odvětví, kam se absolventi UNYP ubírají profesně. Představenstvo tvoří šest významných členů veřejného života, obchodu a akademické sféry. Každý z nich byl vybrán, aby přispěl svými rozsáhlými odbornými znalostmi a zkušenostmi, které mohou být přínosné pro budoucí růst, úspěch a dopad univerzity na společnost.
Členy Externí poradní komise UNYP jsou:
Ing. Jan Fischer, CSc.
Bývalý předseda vlády ČR
Jan Fischer je bývalým předsedou vlády ČR a bývalým místopředsedou Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD). V současné době působí jako konzultant prezidenta Českého statistického úřadu a je profesorem na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po absolvování Národohospodářské fakulty VŠE a získání doktorátu v oboru ekonomické statistiky v téže instituci nastoupil do Federálního statistického úřadu jako výzkumný pracovník, kde působil ve Výzkumném ústavu sociálních a ekonomických informací. Fischer stál v čele různých týmů, které zpracovávaly výsledky několika voleb v zemi a měl na starosti vztahy s Eurostatem. V následujících letech působil jako viceprezident a později jako prezident Českého statistického úřadu (2003-2009). Byl ředitelem produkce v marketingové výzkumné společnosti Taylor Nelson Sofres Factum a ředitelem pro strategické projekty v soukromé energetické společnosti CE Group. V roce 2001 se stal součástí mise Mezinárodního měnového fondu, která vyhodnotila a navrhla plány pro statistickou službu Východního Timoru, který v té době získal svou nezávislost. Od září 2010 do listopadu 2012 byl místopředsedou Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD). V té době pracoval jako vedoucí společných výzkumných center Fakulty informatiky a statistiky a Vysoké školy ekonomické v Praze. Po vstupu do politické sféry byl Fischer předsedou vlády České republiky v období od dubna 2009 do července 2010, tedy v období českého předsednictví v Evropské radě. V pozdějších letech byl rovněž místopředsedou vlády a ministrem financí. Kromě svých hlavních činností je Fischer členem různých rad, například správní rady VŠE, České statistické rady atd.
Tomáš Kubica, MBA
Absolvent UNYP, ředitel společnosti KKR v Londýně
Tomáš Kubica je ředitelem společnosti KKR v Londýně se zaměřením na investice do soukromých kapitálových investic TMT po celé Evropě. Kariéru začínal v McKinsey & Co v Praze a v Goldman Sachs International v Londýně. Tomáš je hrdým absolventem UNYP, je držitelem diplomu MBA od společnosti INSEAD a titulu CFA a CAIA.
Dr. Hadi Salavitabar
Bývalý děkan SUNY New Paltz University
Dr. Hadi Salavitabar získal titul Ph.D. od státní americké univerzity v New Yorku v Binghamtonu v roce 1982. Zastával akademické a administrativní funkce na State University of New York at New Paltz, College of Saint Rose a University At Albany- State University of New York. Jeho výzkumné články a knihy byly publikovány mezinárodně známými vydavateli. Pracoval jako člen mnoha národních a mezinárodních rad a v současné době působí ve správní radě Ulster Savings Bank, v představenstvu Mohonk Mountain House a v Business Advisory Board na University of New York in Prague. Dr. Salavitabar získal řadu ocenění, jako např. ocenění kancléře State University of New York nebo ocenění absolventů. V květnu 2013 byl uveden do Síně slávy SUNY New Paltz School of Business.
Ing. Miroslav Singer, Ph.D.
Bývalý guvernér České národní banky
Miroslav Singer patří k nejvýznamnějším českým ekonomům. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor matematické metody v ekonomii. V roce 1995 získal titul Ph.D. z University of Pittsburgh. Před jmenováním do bankovní rady České národní banky v roce 2001 zastával vyšší manažerské pozice ve skupině Expandia (finance a průmysl) a PricewaterhouseCoopers (oblast restrukturalizace). V letech 2005 až 2010 byl viceguvernérem a od roku 2010 do roku 2016 guvernérem České národní banky. Od ledna 2017 je ředitelem institucionálních vztahů a hlavním ekonomem společnosti Generali CEE Holding zodpovědným za Rakousko, střední a východní Evropu a Rusko. Od ledna 2018 je rovněž členem výkonného výboru Generali CEE Holding. Je předsedou dozorčí rady České pojišťovny, Pojišťovny Generali (CZ), Poisťovny Generali (SK) a místopředsedou dozorčí rady Moneta Money Bank. Kromě jiných prestižních ocenění získal od měsíčníku The Banker titul Centrální bankéř v Evropě pro rok 2014.
Magdalena Souček, CPA
Vedoucí partnerka společnosti EY
Magdalena Souček je vedoucí partnerkou společnosti EY a má dlouholeté zkušenosti v oblasti auditu. Vystudovala University of Massachusetts. Získala titul Certified Public Accountant a je členkou American Institute of Certified Public Accountants. Je také českou statutární auditorkou a členkou Komory auditorů České republiky. Svou kariéru zahájila v Bostonu jako asistentka auditora v mezinárodní poradenské společnosti Arthur Andersen. Po návratu do České republiky v roce 1990 Magdalena Souček založila českou pobočku Arthur Andersen v Praze. V roce 2002 byla pobočka začleněna do mezinárodní sítě EY (dříve Ernst & Young). V letech 2006 až 2008 byla prezidentkou Americké obchodní komory v České republice. Dnes zde působí jako členka představenstva. V roce 2007 získala titul Nejvlivnější žena byznysu v anketě „Top ženy českého byznysu“ deníku Hospodářských novin. Nyní je členkou poroty. Pravidelně se umisťuje v žebříčku magazínu Forbes mezi 50 nejvlivnějšími ženami České republiky. V září 2015 obdržela významné ocenění Medaili Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, krále českého za osobní přínos v oboru a integraci v rámci Evropy. Magdalena Souček je mecenáškou Národního divadla, působí také v dozorčích radách CARE, Czech National Trust a Espira. Pravidelně přispívá svými komentáři a články do českých médií a aktivně se účastní odborných konferencí.
Doc. Ing. Eva Zamrazilová, CSc.
Členka bankovní rady České národní banky od 2008 do 2014
Eva Zamrazilová je přední česká ekonomka, která mezi lety 2008 a 2014 působila v bankovní radě České národní banky. Její profesní kariéra začala na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde po absolvování inženýrského i doktorského studia přednášela od roku 1990 teorii statistiky a ekonomickou statistiku. Zároveň se jako vědecká pracovnice Ústavu prognózování VŠE podílela na řadě studií zaměřených na transformaci české ekonomiky. Působila také v Ekonomickém ústavu Československé akademie věd a ve Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí. Od roku 1994 pracovala v Komerční bance jako členka týmu pro makroekonomické analýzy a prognózy. Prezident republiky ji v únoru 2008 jmenoval do bankovní rady ČNB, funkce se ujala 1. března 2008. Po vypršení šestiletého mandátu se v roce 2014 stala hlavní ekonomkou České bankovní asociace, kde setrvala až do svého jmenování předsedkyní Národní rozpočtové rady v lednu 2018. Zároveň nadále přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze makroekonomickou analýzu. První funkční období Evy Zamrazilové v Národní rozpočtové radě je šestileté.
Dr. William Barnard, Ph.D.
Bývalý děkan UNYP
Dr. Will Barnard pochází ze Spojených států a má dvacet let zkušeností v oblasti mezinárodního vzdělávání v České republice. Získal bakalářský titul na Princeton University, magisterský titul na University of North Carolina at Chapel Hill a doktorský titul na University of Michigan. Za více než patnáct let práce na UNYP získal řadu zkušeností, působil mimo jiné jako viceprezident pro akademické záležitosti, děkan akademického rozvoje a provozní manažer. V současné době je ředitelem Councel On International Educational Exchange v Praze.