IT Služby

 

Naší vize vždy byla poskytovat kvalitní IT služby založené na špičkových technologiích, nejmodernějším softwaru a rychlé technické podpoře s individuálním přístupem.

Počítače a tiskárny

Studenti mají přístup k více než 75 počítačům ve dvou PC učebnách a v knihovně. Jedná se především o business-class počítače značky DELL, které běží na nejnovějším operačním systému Microsoft Windows. Knihovna poskytuje dostatečný počet osobních počítačů určených pro studentskou individuální práci a v neposlední řadě i kvalitní služby tisku a kopírování.

Wi-Fi a internet

Celý areál univerzity je pokryt moderní Wi-Fi sítí se standardem 802.11ac (Wi-Fi 5) s rychlým přípojením k internetu. Každá učebna má svůj přístupový bod, čímž je maximalizována stabilita celé sítě. Tato jednotná síť umožňuje studentům snadné připojení a zároveň zůstávají nadále připojeni i během přesunu v prostorách univerzity.

E-learning

Náš E-learning je založen na celosvětově používané výukové platformě Moodle a je u nás hlavním místem pro online práci studentů. Poskytuje především důležitou funkci komunikace mezi učiteli a studenty, přístup k výukovým materiálům, diskuzní fóra, úkoly, online testování atd. Součástí E-learningu je i integrace platformy Turnitin.com pro odhalování plagiátorství. Zaznamenává se zde též docházka a prospěch.

Office 365

Tato moderní paltfroma komplexně pokrývá veškeré potřeby komunikace a spolupráce. Studenti zde využívají Outlook pro emailovovu komunikaci, mají cloudové OneDrive uložiště o velikosti 1TB, spolupracují v aplikacích jako např. MS Teams, Sharepoint nebo v dalších aplikacích sloužících pro řízení projektů.

V neposlední řadě všichni UNYP studenti mají k diszpozici ke stažení a instalaci balíček nástrojů MS Office na jejich vlastní počítače a mohou je používat zdarma během jejich celého studia!

Online/hybridní výuka

UNYP značně investoval do profesionálního videokonferenčního vybavení do učeben pro zajištění vysoce kvalitní dálkové i hybridní výuky. Používáme momentálně nejlepší řešení na trhu:

 • Videokonferenční software Zoom s licencovanými účty pro všechny vyučující
 • Špičkové videokonferenční kamery od značky Logitech včetně audia
 • Moodle, jakožto celosvětový standard pro elearning
 • Cloudové platformy MS Office 365 a MS Teams

Kontakt na IT Help Desk

 • Email:       it@unyp.cz
 • Telefon:   +420 224 221 281
   
 • Otevírací doba:
  • Po - Pá   8:30 - 18:30
  • So - Ne   8:30 - 13:30

Sledujte nás

Go to top