Knihovna

O knihovně UNYP

Knihovna University of New York in Prague je umístěna v centru dění na UNYP, v prvním patře budovy v ulici Londýnská 32. Knihovna disponuje téměř 18 000 knihami, denním tiskem a audio-vizuálním materiálem. Převážná většina knih a audio-vizuálního materiálu je v anglickém jazyce a je zde i několik dalších tisků v cizích jazycích.

Všem studentům UNYP jsou k dispozici on-line knihovnické fondy zpřístupněné prostřednictvím ProQuest 5000 International se sadou databází. Další on-line zdroje, jako Emerald a ESC on-line knihovny, jsou k dispozici našim studentům díky našim partnerským univerzitám.

K on-line knihovně Empire State College je možné mít přístup z každého počítače s internetovým připojením. Studenti mají přístup k cca 60 tisícům elektronických knih a k desetitisícům článků v elektronické podobě.

Otevírací doba

Pondělí - pátek:

8:30 - 21:00

Sobota:

9:00 - 19:00

Neděle:

11:30 - 19:00

Berte prosím na vědomí: knihovna má během léta omezené otevírací hodiny. Více informací naleznete na nástěnce, nebo přímo v knihovně. Letní otevírací dobu je možné nalézt také na eLearningu.

Projektová zasedací místnost

Knihovna UNYP má zbrusu novou projektovou zasedací místnost k dispozici všem studentům. Pokud budete potřebovat klidné místo pro svůj týmový projekt nebo prezentaci, prosím, neváhejte kontaktovat knihovnu a naplánovat si svou schůzku!

Projektová místnost je vybavena projektorem a vejde se do ní až deset lidí.

Studovna

Naše studovna má Wi-Fi a české a anglické noviny a časopisy.

On-line knihovna

Knihovnu můžete navštívit on-line na http://library.unyp.cz

On-line knihovna nabízí:

  • Více než 60,000 elektronických knih napříč širokým spektrem akademických oborů, které jsou přístupné přes E- Book katalog
  • Přes 57,000 unikátních full-textových článků
  • Více než 500 on-line referenčních knih, které jsou přístupné přes E-Book katalog
  • Více než 80 dalších elektronických databází, v nichž lze vyhledávat
  • 30 návodů na vyhledávání internetových zdrojů a výzkumných databází, řazených podle jednotlivých oblastí vysokoškolského studia
  • Více než 1 milion elektronických obrázků
  • On-line tutoriály, které vám pomohou efektivněji vyhledávat internetové zdroje pro váš výzkum.

V knihovně se také nachází studovna, počítačová učebna a kopírky. Naše knihovna je tedy skvělým místem pro studium a práci na úkolech.

Studentům je k dispozici také denní tisk jako Lidové noviny, Mladá fronta Dnes a Hospodářské noviny. Z periodik je možné si zapůjčit Business Week, The Economist, Newsweek, Psychologie Dnes, Československá psychologie, Reflex, Respekt, Fortune, Business Spotlight a Marketing & Media, Ekonom a E15.

Výpůjčky v knihovně

  • Periodika a magazíny  – pouze prezenčně ve studovně
  • Diplomové práce – pouze prezenčně ve studovně
  • Knihy  – mohou být zapůjčeny na tři dny, jeden týden, nebo na celý semestr

Všechny knihy musí být navráceny na konci semestru!

Pokuty za pozdní vrácení, poškození nebo ztrátu materiálů

Pokuty za pozdní navrácení knihovních materiálů:

Referenční materiály (pouze do studovny) – 500Kč za den za kus

Knihy půjčované na tři dny a na týden – 100Kč za den a kus

Ostatní knihy nebo materiály – 100Kč za den za kus

Uhrazené pokuty nejsou vratné.

Obchody s knihami v Praze

Je tu celá řada knižních obchodů, které prodávají knihy v angličtině a také časopisy a další materiály. Mohou objednat knihy, které potřebujete, nebo si můžete knihy objednat on-line. Počítejte prosím s tím, že jejich dodání může trvat 4 až 8 týdnů.

Sledujte nás

Go to top