Knihovna

O knihovně UNYP

Knihovna University of New York in Prague je umístěna přímo naproti hlavní budovy UNYPu v ulici Londýnská 32. K zapůjčení nabízí téměř 17 tisíc titulů včetně odborných publikací, časopisů a různorodých audio-vizuálních materiálů. Knihovna UNYPu je jednou z největších sbírek anglicko-jazyčných publikací v Praze.

K dispozici jsou nejen učebnice a odborné texty, ale i stále se rozšiřující nabídka krásné literatury a biografií, z které si studenti mohou vybírat a kdykoli zapůjčit.

Kromě knih a digitálních zdrojů nabízí knihovna také tichou "PC studovnu", fotokopírovací stanice, dvě projektové zasedací místnosti vybavené nejnovějšími technologiemi, velkou společnou studovnu a chill zónu s pohodlnými sedacími vaky.

Knihovna UNYPu je skvělým místem pro studium a práci na samostatných i skupinových školních projektech!

Otevírací doba

Pondělí - pátek:

8:30 - 21:00

Sobota:

9:00 - 19:00

Neděle:

11:30 - 19:00

Prosím, pamatujte, že knihovna má během léta zkrácený provoz. Nejaktuálnější informace ohledně otevírací doby a jakýchkoli dalších změn najdete vždy na vašem eLearningu.

Projektové zasedací místnosti

Knihovna UNYP má dvě zbrusu nové projektové zasedací místnosti, které jsou k dispozici všem studentům. Pokud budete potřebovat klidné místo pro svůj týmový projekt nebo prezentaci, prosím, neváhejte kontaktovat knihovnu a naplánovat si termín!

Každá projektová místnost pojme až osm lidí a je vybavena smart televizí s dotykovou obrazovkou.

Studovna

V prvním patře knihovny se nachází zrenovovaná tichá studovna, jež poskytuje další pohodlná studijní místa, je vybavená Wi-Fi připojením a k přečtení nabízí výběr českých či anglických novinových plátků a časopisů.

Noviny a časopisy

Knihovna UNYPu pravidělně odebírá mnoho českých i mezinárodních publikací, které studenti mohou využít k odpočinku, rozšíření obzorů nebo jako zdroj informací pro své výzkumy a školní projekty. Mezi pravidelně odebíraná média patří: Hospodářské noviny, Respekt, Ekonom, Reflex, Fortune, Business Spotlight, Deník N.

On-line katalog

Online katalog knihovny můžete navštívit na http://library.unyp.cz/eng/baze.htm

Zde najdete všechny knihovnou nabízené tituly, počet kopií, jejich lokaci i dostupnost z pohodlí vašeho domova či z telefonu.

Online zdroje

UNYP nabízí širokou škálu online zdrojů, přičemž je první vysokou školou v České republice, která svým studentům zprostředkovala přístup k platformě Perlego.

Digitální knihovna Perlego obsahuje více než 400 tisíc odborných titulů a učebnic v anglickém jazyce. Studenti UNYPu mají dále přístup k mezinárodní sadě databází ProQuest 5000 a MarketLine. Dostupná je díky naší partnerské univerzitě The State University of New York, Empire State College i online databáze ESC, díky které mají studenti přístup ke zhruba 60 tisícům digitálních knih a desítkám tisíc elektronických odborných článků.

Perlego (dostupné skrz e-learning i z domova)
ProQuest (dostupné skrz e-learning i z domova)
MarketLine (dostupné skrz e-learning i z domova)
ESC Online Library (dostupné pouze z knihovny – vyžaduje asistenci knihovníka k přihlášení)

Sledujte nás

Go to top