Knihovna

O knihovně UNYP

Knihovna University of New York in Prague je na UNYPu umístěna přímo v centru dění v přízemí budovy v ulici Londýnská 32. Knihovna disponuje téměř 17 000 tituly včetně odborných publikací, časopisů a různorodých audio-vizuálních materiálů. Převážná většina z nich je v anglickém jazyce, přičemž jsou k dispozici i záznamy v češtině a jiných cizích jazycích. K dispozici jsou nejen učebnice a odborné texty, ale i početná sbírka titulů krásné literatury. 

Hlavní plocha knihovny je vybavena moderním vybavením včetně 22 počítačů, čtyř fotokopírek a nezbytných kancelářských potřeb. K dispozici je i chill zóna s pohodlnými sedacími vaky, což dělá z knihovny výborné místo pro studium či práci na projektech! 

Otevírací doba

Pondělí - pátek:

8:30 - 21:00

Sobota:

9:00 - 19:00

Neděle:

11:30 - 19:00

Prosím, pamatujte, že nejaktuálnější informace ohledně otevírací doby a případných dalších změn najdete vždy na vašem eLearningu.

Projektové zasedací místnosti

Knihovna UNYP má dvě zbrusu nové projektové zasedací místnosti k dispozici všem studentům. Pokud budete potřebovat klidné místo pro svůj týmový projekt nebo prezentaci, prosím, neváhejte kontaktovat knihovnu a naplánovat si svou schůzku!

Projektové místnosti jsou vybaveny dotykovou obrazovkou a každá pojme až osm lidí.

Studovna

V prvním patře knihovny se nově nachází tichá studovna, jež poskytuje dalších 32 individuálních studijních míst. Bez obtíží se zde připojíte na Wi-Fi či se začtete do českých či anglických novin a časopisů.

Noviny a časopisy

Hospodářské noviny, Respekt, Ekonom, Reflex, Marketing & Media, The Week, The Economist, Fortune, Československá psychologie, Business Spotlight, Deník N, Taiwan Review, Aspen Review.

On-line katalog

Katalog knihovny navštívíte na http://library.unyp.cz/eng/baze.htm

Katalog vám dá přehled o nabízených titulech, počtu kopií, jejich lokaci i dostupnosti z pohodlí vašeho domova či telefonu.

Online zdroje

Online zdroje knihovny jsou dostupné všem studentům UNYP díky mezinárodní sadě databází ProQuest 5000 a MarketLine. Dále je dostupná ESC databáze díky naší partnerské univerzitě. S Empire State College online databází studenti získávají přístup ke zhruba 60,000 e-knihám  a desítkám tisíc elektronických článků.

ProQuest (dostupné skrz e-learning i z domova)
MarketLine (dostupné skrz e-learning i z domova)
ESC Online Library (dostupné pouze z knihovny – vyžaduje asistenci knihovníka k přihlášení)

Sledujte nás

Go to top
X