Studentské kluby a aktivity

University of New York in Prague nejsou jen knihy a přednášky. Ať už jsi budoucí Messi, pučící mistr debat, hvězda mezi režiséry, nebo raději dáváš přednost zkoumání lidské mysli, na UNYPu najdeš ty, kteří tvé zájmy a sny sdílí. Zde najdeš sestavu našich univerzitních klubů.

 • Debatní společnost

  Club Head: Adina Zhantykeyeva
   

  Debating Society je jedním z předních akademických klubů UNYPu. Po svém oživení v roce 2015, Debatující Společnost dosáhla velikých úspěchů. Kupříkladu, členové se zúčastnili první oxfordské debaty konající se v Praze, a dokonce zvítězili v té druhé. Pravidelná setkání se drží ve formátu debat Britského Parlamentu, Společnost hostuje workshopy, či příležitostně také neformální debaty. Jedinečnou vlastností tohoto klubu je jeho otevřenost novým nápadům a změnám. Vedle toho, že si zde zlepšíš veřejné vystupování a posílíš své argumenty, také se toho spoustu naučíš o všelijakých světových problémech a záležitostech. Studenti debatují o horkých tématech z denního tisku, ale třeba i o tom, co je blízké jejich zájmům. Debatující Společnost UNYPu také úzce spolupracuje s naším dalším klubem, MUNYP, a již se zúčastnila několika mezinárodních soutěží.

   

  Skupina UNYP Debating Society na Facebooku.

   

 • Modelové Spojené národy v UNYP

  Vedení klubu:

  Arina Rossikhin
  Anastasia Latenkova
   

   

   

   

  MUNYP se objevil jako iniciativa k vytvoření příležitosti pro mladé učence se zájmem o mezinárodní vztahy, která umožňuje diskutovat o soudobých globálních otázkách a záležitostech. S počátkem podzimu 2015, náš klub se značně rozrostl, zatímco studenti prokazovali odhodlanost, zapál a zanícení během našich setkání, společně se zájmem o účast při lokálních či mezinárodních konferencích simujujích skutečná setkání Organizace Spojených Národů (OSN). Na počátku roku 2018 MUNYP dokonce pořádá dosud první MUN konferenci organizovanou na půdě naší univerzity.

   

  Facebooková stránka

   

 • Klub kreativity UNYP

  Vedení klubu:

  President: Ian Rastogi
  Vice President: Aldisa Gusha
  Fine Arts Director: Tomáš Vu
  Performing Arts Director: Kiko Sugita
   

   

  UNYP Creativity Club má za cíl umělecky posílit naše studentské těleso skrze komunitu a společenství. Tato kreativní koalice vítá kohokoliv a všechny, kteří touží po vyjádření jejich vlastního umění, rozvinutí nových dovedností a sdílení vášní, jak uvnitř, tak mimo náš kampus. Takže, šáhni po štětci, opraš ty taneční polobotky a rozcvič hlasivky! Čekáme na tebe.
   

  Více informací naleznete na našem Facebooku.

   

 • Psychologický klub UNYP

  Vedení klubu:

  Club Head: Lea Grujić
  Officers: Alex Bubnová, Paula Árendášová, Iva Vukovojac, Ian Rastogi, Aneta Nevrlá, Gleb Volkov

   

  UNYP Psychology Club je akademickým klubem s cílem pomoci našim studentům dosáhnout jejich plného potenciálu. Náš klub je otevřen všem, nehledě na jejich obor, či ročník. Věříme, že s naší pomocí, nejen Vaše CV vystoupí z řady, ale i Vy, jako pyšní reprezentanté UNYPu v mnoha směrech.
  Klubové aktivity:
  Náš program zahrnuje: lekce profesorů a psychologů, výlety do laboratoří, klinik a muzeí. Též uspořádáváme zábavné události jako například ‘movie’ a ‘game nights’. Každý rok je zvykem, že představitelé Psychologického Klubu vypomáhají s organizací International Student Research Conference (ISRC): akce, při které studenti mohou prezentovat jejich vlastní výzkumy a nálezy. Mezi dalšími aktivity patří naše spolupráce se školkou Pink Crocodile, Psychyatrickou léčebnou Bohnice nebo s Národním ústavem duševního zdraví v Bohnicích.
  CASP and EFPSA
  Jako student psychologie se můžeš stat členem České (ČASP) a Evropské (EFSPA) asociace studentů psychologie.
   

  Pro více informací navštivte stránku skupiny Psychologického klubu na Facebooku.

   

 • UNYP TV

  Vedení klubu: Robin Nguyen

   

  UNYP TV je hlavní video platformou pro studenty UNYP. Najdete zde reportáže ze školy a studentského života, videa z různých akcí, propagační videa Studentské rady UNYP a Studentských klubů. Cílem UNYP TV je poskytnout studentům pohled na studentský život mimo akademickou sféru a také posílit ducha UNYP. Tento klub byl založen Robinem Nguyenem na podzim roku 2015 a od té doby si buduje pověst trendy kanálu, který momentálně využívají i zaměstnanci UNYP, především marketingové oddělení. V budoucnu by se UNYP TV chtěla zaměřit i na zábavný obsah. Chceme také oslovit a zaujmout tolik studentů, kolik budeme moci.

   

  Více informací naleznete zde:

  Facebooková stránka

  Youtube kanál

   

 • Společnost komunikačních studií

  Vítejte ve Společnosti Studií Komunikace!
  Tato Společnost má v úmyslu poskytnout forum pro interakci a prozkoumávání mezi členy UNYP komunity se zájmem o komunikaci a média. Naším konkrétním cílem je převzít otázky z učebny ven, a hledat na ně odpovědi tam, přímo mezi zdroji!
  Chceme někam vyrazit, vidět, poznávat, pokládat otázky a neustále na věci pohlížet jinýma očima! Co to vlastně znamená? Zajímalo tě někdy, jak to některým společnostem prochází s jejich zavádějícími kampaněmi? Zúčastnit se schůzky Rady pro radio a televizní vysílání ti může poskytnout náhled to této problematiky. Máš pocit, že žurnalisté přispívají k negativnímu přístupu společnosti s jejich příběhy o uprchlících? Návštěva předních zpravodajských organizací jako je CNN nebo Reuters a pokládání otázek jejich novinářům může přinést řešení. Chtěl/a bys pracovat pro Disney? Google? Ogilvy? Naši alumni již působí v těch nejlepších organizacích a mohou ti povědět, jaké to je. Rád bys prozkoumal/a, co tě dostane na dobrou školu po tvém dosavadním vzdělání. Pojďme zorganizovat konferenci! Rádi byste se sešli se studenty z jiných českých univerit, abyste porovnali co studujete? Uděláme výměnu, abyste své nápady mohli sdílet!
  Přijď na naše setkání a přispěj svými myšlenkami o tom, jak bychom mohli vzít naši zvědavost, opustit s ní prostory učebny a vydat se do širší komunity.
   

  Pro více informací kontaktujte tnesbitt@unyp.cz

 • UNYP Chess Club (Haunting the King)

  Tento klub umožňuje výcvik ve hře šachů skrze hladká, snadná a zábavná cvičení. Kdo kdy řekl, že šachy jsou nuda? Nováčci budou moci pobrat základy, zatímco ti zkušenější si užijí vzájemné turnaje s jejich ne méně zkušenými protějšky. Společně se soutěživým systémem hodnocení, tento klub za to rozhodně stojí!
   

  Najdete nás na Facebooku

 • UNYP Volunteering Team

  Chtěl by ses stát dobrovolníkem, přispět ke smysluplným projektům, zaměřeným na rozmanitou škálu aktivit, a poznat stejně smýšlející lidičky, zatímco si sám rozšíříš svůj horizont?
  My, UNYP Tým Dobrovolníků, tě zveme, ať se k nám přidáš!
  Když tak učiníš, nezavážeš se tak k ničemu, kvůli čemu bys musel/a strávit jedinou hodinu svého času děláním něčeho, co vskutku nechceš. Namísto toho, máš možnost si zvolit a zúčastnit se projektu tvé vlastní preference z nabídky dobrovolnických příležitostí, které pro tebe zprostředkováváme – orientované například na životní prostředí, administrativu, sociální práce, vzdělávání, zdravotní péči, nebo renovaci, a mnoho dalších – pod záštitou množství proslulých neziskových organizací, sídlících v Praze a jejím okolí. Po úspěšném zkompletování tvé služby, obdržíš certifikát od dané organizace zpečeťující tvé dobré skutky. Navíc si můžeš vysloužit i dopis doporučení za výjimečný výkon, jako bonus k tomu blaženému pocitu, jenž štědrost a dávání přináší.
  For more information:
  volunteer@unyp.cz
  https://www.facebook.com/UNYPV/

 • Humans of UNYP

  Vedoucí klubu: Matěj Štěpán

   

  Ten nejpopulárnější UNYP klub na Facebooku! Humans of UNYP přinášejí unikátní příběhy lidí z celého světa, které navzájem spojila University of New York in Prague. Aspirující žurnalisté jsou vítáni, aby se přidali, nalézali a zpovídali inspirující studenty, alumni, či UNYP zaměstnance, a vdechli tak život jejich ohromujícím anekdotám.
   

  Najdete nás na Facebooku

   

Pokud se chcete dozvědět více informací, nebo máte náměty a nápady, dejte nám vědět na studentaffairs@unyp.cz

 

Sledujte nás

Go to top