Studentské kluby a aktivity

Studium na University of New York in Prague není jen o knihách a přednáškách! Ať už máš ambice stát se druhým Messim, mistrem diskusního fóra nebo televizní hvězdou, anebo tě víc baví intelektuální život, u nás si najdeš přátele s obdobnými zájmy.

Tady je několik možností:     

 • Diskusní fórum (Debating Society)

   

  Diskusní fórum (Debating Society) je jedním z předních akademických klubů UNYP. Po svém znovustavení v roce 2015 klub dosáhl významných úspěchů. Jeho členové se např. zúčastnili první soutěže Oxford Debate Competition, která se konala v Praze, a druhou soutěž dokonce vyhráli. Klub pořádá pravidelná setkání ve formátu rozprav britského parlamentu (British Parliamentary Debates), workshopy a občasné neformální diskuse.

  Jedinečným rysem tohoto klubu je vstřícný přístup k novým nápadům a změnám. Jeho členové si nejen zdokonalují řečnické a argumentační dovednosti, ale dozvídají se spoustu nových informací ze světového dění.  

  Studenti diskutují o žhavých tématech z denního zpravodajství, stejně tak jako o otázkách blízkých jejich zájmům. Debating Society také úzce spolupracuje s dalším klubem MUNYP (Model United Nations) a zapojuje se do několika mezinárodních soutěží.

   

  Kontaktní osoba: 

  Maria Mormocea - xmormoceam@student.unyp.cz

   

   

   

   

 • Model OSN (Model United Nations)

   

  MUNYP vznikl jako iniciativa pro vytvoření platformy pro mladé studenty, kteří mají zájem o mezinárodní vztahy, aby diskutovali o aktuálních globálních tématech.

  Od podzimu 2015 se náš klub výrazně rozrostl o své členy, kteří  na zasedáních projevili odhodlání, zapálení a nadšení a rostoucí zájem o účast na domácích a mezinárodních konferencích modelu OSN.


  V roce 2018 jsme se posunuli ještě dále a to uspořádáním naší první konference na UNYP. Od té doby se naše každoroční mezinárodní konference pro střední školy rozrostla na vyjímečnou skupinu 115 studentů z mnoha různých zemí. Těšíme se, že v budoucnu zorganizujeme mnohem více takových úspěšných konferencí.

  Pokud byste se chtěli zapojit do organizace nebo spolu-pořádání příští konference, dejte nám vědět!

  Můžete nás kontaktovat prostřednictvím emailu nebo jakékoli platformy sociálních médií: 

  Maria Mormocea - xmormoceam@student.unyp.cz

  Facebook pageMUNYP

  Website: www.munyp.org

  Instagram: @munypdelegation

 • Klub kreativity (UNYP Creativity Club)

   

  Klub kreativity podporuje umělecké dovednosti studentů. Toto kreativní uskupení uvítá každého, kdo touží po vyjádření svého vlastního umění, rozvoji nových dovedností a sdílení vnitřního zápalu v rámci naší komunity i mimo ni. Takže sáhni po štětci, opraš si taneční střevíce a rozcvič hlasivky! Čekáme na tebe.

   

  Kontaktní informace

  Diana Mušková   xmuskovad@student.unyp.cz

  Adéla Janovská    xjanovskaa@student.unyp.cz

   

   

   

 • Klub studentů Komunikace a médií (Communication Studies Society)

  Vítejte v klubu studentů Komunikace a médií !

  Klub poskytuje prostor pro interakci a výzkum pro členy UNYP komunity, kteří se zajímají o komunikaci a média a s tím související témata. Naším konkrétním cílem je převzít otázky diskutované při výuce mimo učebnu a hledat na ně odpovědi přímo u zdroje!


  Chceme navštívit nová místa, vidět zajímavosti, poznávat, pokládat otázky a neustále na věci pohlížet jinýma očima! Co to vlastně znamená?

  • Zajímalo tě někdy, jak je možné, že některým společnostem prochází klamavá reklama? Účast na schůzce Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ti může poskytnout náhled na tuto problematiku.
  • Máš pocit, že žurnalisté přispívají k negativnímu postoji veřejnosti díky jejich zprávám o uprchlících? Návštěva předních zpravodajských organizací jako je CNN nebo Reuters a pokládání otázek jejich novinářům může přinést odpovědi.
  • Chtěl/a bys pracovat pro Disney, Google, Ogilvy? Někteří naši absolventi oboru Komunikace a média již působí v těch nejlepších organizacích a mohou ti povědět, jaké to je.
  • Rádi byste se sešli se studenty z jiných českých univerzit a porovnali vaše studium? Pojďme zorganizovat konferenci! Vytvoříme příležitost pro vzájemnou výměnu a sdílení názorů a nápadů.

  Kontaktní osoba: 

  Dr. Todd Nesbitt:  tnesbitt@unyp.cz

   

 • Klub psychologie (UNYP Psychology Club)


   

  UNYP Psychology Club je akademickým klubem s cílem pomoci našim studentům dosáhnout jejich plného potenciálu. Náš klub je otevřen všem, nehledě na jejich obor, či ročník. Věříme, že účastí v tomto klubu obohatíte nejen sebe, ale i své CV a v neposlední řadě také UNYP jako náš hrdý reprezentant.


  Klubové aktivity:
  Přednášky profesorů a psychologů, exkurze do laboratoří, klinik a muzeí. Klub také pravidelně pořádá různé zábavné akce jako například filmový večer. Je zvykem, že představitelé klubu každý rok vypomáhají s organizací International Student Research Conference (ISRC): akce, při které studenti mohou prezentovat jejich vlastní výzkumy a rešerše. Mezi další aktivity patří naše spolupráce se školkou Pink Crocodile, Psychiatrickou léčebnou Bohnice nebo s Národním ústavem duševního zdraví v Bohnicích.


  CASP and EFPSA:
  Jako student psychologie se můžeš stát členem České (ČASP) a Evropské (EFSPA) asociace studentů psychologie.

   

  Kontaktní informace:

  Diana Sultánová - xsultanovad@student.unyp.cz

  Více informací na FacebookuUNYP Psychology Club

 • Mezinárodní klub přátel

   

  Mezinárodní klub přátel byl založen za účelem přivítání studentů výměnných programů včetně programu Erasmus na UNYP. Hlavním cílem klubu je, aby se studenti cítili nejen na naší univerzitě, ale i v Praze jako doma. 

  Klub je otevřen všem studentům UNYP, kteří jsou ochotni pomoci svým spolužákům ze zahraničí, kteří stráví na UNYP jeden semestr. Stanou se tak jeho kamarády (buddy) a pomůžou jim zapojit se do aktivit klub, ale také celé studentské komunity. 

  Pokud patříte mezi nadšence v oblasti mezikulturní výměny, tento klub je místem pro vás!

   

  Kontaktní informace:

  interfriendclub@gmail.com

 • TED Circles klub

   

  TED Circles je otevřenou platformou pro všechny studenty, absolventy a členy akademického sboru na UNYP, kteří se rádi zapojují do debaty nad tématem, které je pro ně důležité. Setkáváme se pravidelně jednou za měsíc (každou třetí středu), abychom sledovali vybrané TED Talks a následně diskutovali o jejich obsahu a myšlence. 

  Sledujte facebookovou stránku TEDxUNYP a svůj univerzitní email, kde najdete bližší informace o nadcházejících událostech!

   

  Kontaktní informace: 

  Diana Mušková    xmuskovad@student.unyp.cz

  Facebook: TEDxUNYP

 • Literární klub

   

  Účelem klubu je vytvořit pro studenty útulné a přátelské prostředí pro komunikaci a analýzu široké škály literárních děl (příběhy, scénáře, divadelní hry, romány, povídky, básně, komiksy, manga, lidové příběhy) z různých perspektiv, jako například psychologické, literární a historické; a poté diskutovat o materiálu a sdílet různé úhly pohledu.

  Přínosem pro studenty všech oborů tak bude rozvoj analytických, kreativních a hodnotících dovedností.

   

   Klubové aktivity:

  • Budeme mít dohodnutý seznam, který bude sestávat z různých typů literatury, aby si každý mohl najít něco, co ho bude přitahovat; samotní členové budou moci navrhnout literaturu, která je zajímá;
  • Budeme mít schůzky jednou za dva až čtyři týdny, abychom prodiskutovali a analyzovali plánovanou literaturu;
  • Každé setkání bude tématicky zaměřeno podle konkrétního literárního žánru (např. detektivky, fantasy, sci -fi, romantika, horor atd.);
  • Budeme mít filmové večery, protože scénář je rovněž brán jako literatura a určitá literární díla májí filmové adaptace. Budeme analyzovat a diskutovat tedy i o filmech;
  • Když to situace ohledně COVID-19 dovolí, zorganizujeme divadelní exkurze.

   

  Kontaktní informace

  Alina Yeshimova – xyeshimovaa@student.unyp.cz

  Sofiia Serbai –   xserbais@student.unyp.cz

  Instagram page: @unyp.literature.club

  https://www.instagram.com/unyp.literature.club

 • UNYP Blazers Cheers

   

  UNYP Blazers Cheers je taneční klub, který spojuje naše láska k tanci a podpoře univerzitního týmu. Cílem tanečního klubu je propojit studenty díky jednomu z největších uměleckých směrů - tancem!
  Choreografie, které předvedeme, budou zahrnovat různé styly, jako například: hip hop, současný tanec, roztleskávání a mnoho dalších!


  Klub bude každý týden trénovat nové taneční variace, včetně těch roztleskávacích, které budou předvedeny při sportovních zápasech UNYP týmu !


  Jsme nadšeni, že se můžeme setkat se všemi tanečními nadšenci na univerzitě a vytvořit tak podpůrnou, kreativní a vzrušující komunitu!

   

  Kontaktní informace: 

  Linda Macakova – leader (xmacakoval@student.unyp.cz)

  Stefani Tileva – leader (xtilevas@student.unyp.cz)

   

 • Finanční klub

   

  Finanční klub je nový klub, který je veden studenty a je zaměřen na zvýšení finančního povědomí prostřednictvím poutavých a kreativních aktivit, akcí, konverzací a seminářů.

   

  Cíle klubu jsou následující:

  -    Vzbudit zájem studentů o finance sdílením příběhů od studentů, učitelů a absolventů.
  -  Nabízet důkladné pochopení finančního průmyslu, včetně povolání a kvalifikací s tím spojených.
  - Pomáhat členům rozvíjet jejich interpersonální dovednosti, včetně vůdčích a prezentačních dovedností.
  -    Poskytnout základní informace o fungování akciového trhu.

   

  Kontaktní osoba: 

  Maksat Karashevxkarashevm@student.unyp.cz

Pokud se chcete dozvědět více informací nebo máte nějaké náměty a návrhy, dejte nám vědět na studentaffairs@unyp.cz

 

Sledujte nás

Go to top