Studentské kluby a aktivity

Studium na University of New York in Prague není jen o knihách a přednáškách! Ať už máš ambice stát se druhým Messim, mistrem diskusního fóra nebo televizní hvězdou, anebo tě víc baví intelektuální život, u nás si najdeš přátele s obdobnými zájmy.

Tady je několik možností:     

 • Diskusní fórum (Debating Society)

   

  Diskusní fórum (Debating Society) je jedním z předních akademických klubů UNYP. Po svém znovustavení v roce 2015 klub dosáhl významných úspěchů. Jeho členové se např. zúčastnili první soutěže Oxford Debate Competition, která se konala v Praze, a druhou soutěž dokonce vyhráli. Klub pořádá pravidelná setkání ve formátu rozprav britského parlamentu (British Parliamentary Debates), workshopy a občasné neformální diskuse.

  Jedinečným rysem tohoto klubu je vstřícný přístup k novým nápadům a změnám. Jeho členové si nejen zdokonalují řečnické a argumentační dovednosti, ale dozvídají se spoustu nových informací ze světového dění.  

  Studenti diskutují o žhavých tématech z denního zpravodajství, stejně tak jako o otázkách blízkých jejich zájmům. Debating Society také úzce spolupracuje s dalším klubem MUNYP (Model United Nations) a zapojuje se do několika mezinárodních soutěží.

   

  Skupina UNYP Debating Society na Facebooku.

   

 • Model OSN (Model United Nations)

   

  Organizace MUNYP vznikla z iniciativy na vytvoření platformy pro mladé učence, kteří se zajímají o mezinárodní vztahy a chtějí diskutovat o aktuálních globálních otázkách.

  Od podzimu 2015 se organizace výrazně rozrostla  a její členové při svých setkáních projevují odhodlání a nadšení spolu se zvýšeným zájmem o účast na modelových konferencích OSN pořádaných v ČR i v zahraničí. V roce 2018 na půdě UNYP dokonce uspořádala svou první vlastní konferenci.

  Více informací na:  Facebook

   

 • Klub kreativity (UNYP Creativity Club)

   

  Klub kreativity podporuje umělecké dovednosti studentů. Toto kreativní uskupení uvítá každého, kdo touží po vyjádření svého vlastního umění, rozvoji nových dovedností a sdílení vnitřního zápalu v rámci naší komunity i mimo ni. Takže sáhni po štětci, opraš si taneční střevíce a rozcvič hlasivky! Čekáme na tebe.

  Více informací naleznete na našem Facebooku.

   

 • Klub studentů Komunikace a médií (Communication Studies Society)

   

   

   

   

  Klub studentů Komunikace a médií (Communication Studies Society)

  Vítejte v klubu studentů Komunikace a médií !

  Klub poskytuje prostor pro interakci a výzkum pro členy UNYP komunity, kteří se zajímají o komunikaci a média a s tím související témata. Naším konkrétním cílem je převzít otázky diskutované při výuce mimo učebnu a hledat na ně odpovědi přímo u zdroje!


  Chceme navštívit nová místa, vidět zajímavosti, poznávat, pokládat otázky a neustále na věci pohlížet jinýma očima! Co to vlastně znamená?

  • Zajímalo tě někdy, jak je možné, že některým společnostem prochází klamavá reklama? Účast na schůzce Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ti může poskytnout náhled na tuto problematiku.
  • Máš pocit, že žurnalisté přispívají k negativnímu postoji veřejnosti díky jejich zprávám o uprchlících? Návštěva předních zpravodajských organizací jako je CNN nebo Reuters a pokládání otázek jejich novinářům může přinést odpovědi.
  • Chtěl/a bys pracovat pro Disney, Google, Ogilvy? Někteří naši absolventi oboru Komunikace a média již působí v těch nejlepších organizacích a mohou ti povědět, jaké to je.
  • Rádi byste se sešli se studenty z jiných českých univerzit a porovnali vaše studium? Pojďme zorganizovat konferenci! Vytvoříme příležitost pro vzájemnou výměnu a sdílení názorů a nápadů.
    

  Pro více informací kontaktujte - Dr. Todd Nesbitt:  tnesbitt@unyp.cz

   

 • Klub psychologie (UNYP Psychology Club)


   

   

   

   

   

   

   

  Klub psychologie (UNYP Psychology Club)


  UNYP Psychology Club je akademickým klubem s cílem pomoci našim studentům dosáhnout jejich plného potenciálu. Náš klub je otevřen všem, nehledě na jejich obor, či ročník. Věříme, že účastí v tomto klubu obohatíte nejen sebe, ale i své CV a v neposlední řadě také UNYP jako náš hrdý reprezentant.


  Klubové aktivity:
  Přednášky profesorů a psychologů, exkurze do laboratoří, klinik a muzeí. Klub také pravidelně pořádá různé zábavné akce jako například filmový večer. Je zvykem, že představitelé klubu každý rok vypomáhají s organizací International Student Research Conference (ISRC): akce, při které studenti mohou prezentovat jejich vlastní výzkumy a rešerše. Mezi další aktivity patří naše spolupráce se školkou Pink Crocodile, Psychiatrickou léčebnou Bohnice nebo s Národním ústavem duševního zdraví v Bohnicích.


  CASP and EFPSA:
  Jako student psychologie se můžeš stát členem České (ČASP) a Evropské (EFSPA) asociace studentů psychologie.

  Více informací na facebookové stránce: UNYP Psychology Club

 • Papers & Ink

   

  Jelikož má poezie a literatura své hojné příznivce a nadšence i na naší univerzitě, Papers & Ink klub tak vytváří komunitu právě pro ty,  jejichž vášní je četba a psaní.

  Pod vedením Andyho Sharafeldina se můžete zůčastnit workshopu kreativního psaní, “open mic” večera, četby poezie, hudebních představení a mnoho dalšího! Každý semestr se členové klubu setkávají a organizují večer plný zábavy a poezie, kde je prostor jak pro sdílení, tak poslech.  

  Náš záměr je jasný a náš cíl je jednoduchý – mít možnost se vyjádřit a ukázat ostatním naše umění!

  Více informací na Facebooku

Pokud se chcete dozvědět více informací nebo máte nějaké náměty a návrhy, dejte nám vědět na studentaffairs@unyp.cz

 

Sledujte nás

Go to top
X