Adam Grof

Adam Grof
Absolvent: 

Bakalář Komunikace a masová média, ročník 2014 a Magistr Profesní a obchodní komunikace, ročník 2015

Kariéra: 
Globální HR servisní poradce pro Microsoft

“Díky University of New York in Prague jsem byl schopný vytvořit si vlastní korporátní identitu, zůstat motivovaný a dělat tu nejlepší práci,“ říká Adam Grof, který pracuje jako globální HR servisní poradce pro Microsoft v České republice.

Před šesti lety, než začal pracovat pro Microsoft, byl Adam studentem prvního ročníku na University of New York in Prague. “Chtěl pracovat v mezinárodní korporaci, ale netoužil po studiu na české státní univerzitě, která nabízí neosobní atmosféru. Také si nebyl jistý úrovní jeho anglického jazyka. Na začátku jsem byl mírně pokročilý a hlavně při prezentování jsem si moc nevěřil,“ říká Adam.

Poté co se přihlásil na UNYP, zjistil, že studentský život ho připravuje na život i prakticky. Třídy byly malé a více interaktivní. Profesoři nebyli jen akademiky, ale také profesionály v oboru. Adam si vybral Komunikace a masová média, program nabízející dvojí bakalářský titul z UNYP a SUNY, Empire State College.

“Zajímala mě hlavně komunikace uvnitř velkých korporací,“ tvrdí Adam. “Naštěstí vybraný program byl velmi rozmanitý.“

Po zisku bakalářského titulu pokračoval Adam v magisterském studiu programu Profesní a obchodní komunikace od La Salle, nyní existující pod UNYP po názvem Strategická komunikace. Program byl zakončen projektem, ve kterém musel analyzovat skutečný komunikační problém a nabídnout řešení.

“Vybral jsem si analýzu Asociace zprostředkovatelů v České republice. Přišel jsem se strategií, jak vyřešit jejich problém v IT systémech a dokonce jsem k tomu pozval i prezidenta asociace,“ vzpomíná. “Byl to velmi praktický projekt.“

UNYP také pomohl Adamovi získat první práci po promoci. Ve firmě Anheuser-Busch InBev pracoval jako analytik a měl na starosti IT systém, potencionální nové smlouvy a mnoho dalšího. Zde také využil své znalosti němčiny a vylepšené angličtiny ke komunikaci s různými zákazníky a zainteresovanými osobami.

Po roce a půl přešel do Microsoftu, kde pracuje od roku 2016. Nyní je zodpovědný za výhody pro zaměstnance a dovolené pro Německo. V Microsoftu si Adam uvědomil, jak moc mu pomohlo mezinárodní prostředí na UNYPu. “UNYP má studenty z Evropy, Asie, Afriky a Spojených Států,“ vysvětluje Adam. “Ze začátku bylo poměrně obtížné zvyknout si na odlišné kultury, ale pak jsem si uvědomil, že ve firmách, i v Microsoftu, je to hodně podobné. Jsem rád, že jsem získal tyto zkušenosti.“

“UNYP je značka,“ říká Adam. “Když to máte ve svém životopise, zaměstnavatelé vidí, že máte americké vzdělání a jsou ohromeni. Při studiu se naučíte vytvářet priority, prezentovat v angličtině a prodat své znalosti manažerům. S profesory jsem se necítil jako student, ale jako rovnocenný partner.”

Studium na UNYP musí stát za to. Po roce v Microsoftu, Adam byl povýšen a získal uznání za skvělou práci.

Sledujte nás

Go to top