University of New York in Prague vydává pro všechny studijní programy akreditovanými MŠMT kromě tradičních papírových diplomů i digitální diplomy v rámci blockchain technologie. Tímto krokem UNYP navazuje na neustálou snahu přinášet inovaci, nejmodernější technologie a nová praktická řešení do vzdělávání. 

Univerzitní diplom digitálně „vystavený“ v blockchainu zahrnuje všechny výhody, které technologie nabízí. V porovnání s naskenovanou kopií papírového diplomu nemůže být padělán, je pro kohokoli lehce dohledatelný a ověřitelný a po celou dobu bezpečně uložený. Ve světě bez centrální autority ověřující pravost dokumentů jde o skvělý nástroj na zvýšení a podporu studentské a pracovní mobility. Dalším benefitem je fakt, že blockchainové diplomy, které vydáváme na platformě BCdiploma jsou v podstatě jen hyperlinkem. Zatímco papírové diplomy jsou stále záležitostí prestiže a tradice, mladá generace potřebuje v jejich stále více digitalizovaném světě praktičtější řešení. Hyperlink se dá velmi jednoduše sdílet na sociálních a profesních sítích, diplom lze snadno uložit jako soubor obsahující QR kód, který může jakákoli univerzita nebo zaměstnavatel stáhnout a velmi rychle ověřit jeho pravost.

Pro všechny držitele digitálních diplomů je velmi jednoduché s tímto formátem pracovat – je rychle ověřitelný, bezpečně uložený a nelze jej ztratit. 

Jednou z největších výhod je transparentnost blockchainového systému, což může v některých případech řešit problémy s nostrifikací pro studenty, kteří se rozhodnout studovat nebo pracovat v zahraničí. Budoucnost této technologie se zdá být příznivá hlavně pro transparentnost její minulosti. Všechny předešlé transakce uložené v blockchainu jsou z principu zabezpečené, transparentní, lehce ověřitelné a nezávislé na jakékoli centrální autoritě. Jde o zcela unikátní koncept, který skvěle reflektuje trendy v rychle se vyvíjejícím digitálním světě.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru