Kariérní možnosti s titulem z anglického jazyka a literatury

Vášeň pro čtení by mohla být sama o sobě dost dobrým důvodem pro získání titulu v anglickém jazyce a literatuře. Při výběru toho, co dělat po střední škole, je však důležité zvážit vaše možnosti pro budoucí zaměstnání. Co můžete udělat s titulem z anglického jazyka a literatury? Někteří studenti preferují prozkoumat kariéry, které nejsou obvykle spojené s anglickými studiemi, zatímco jiní se rozhodnou následovat tradičnější cestu. Zde je náš průvodce dovednostmi, které můžete získat v UNYP programu Anglický jazyk a literatura, a pracemi, které můžete po absolvování vykonávat. Čtěte dál, abyste získali přehled o oblastech, ve kterých budete moci využít vaše získané znalosti.

Vysokoškolské vzdělání v anglickém jazyce a literatuře vám poskytne soubor dovedností, které můžete využít v řadě pracovních odvětví

Úspěch čtyřletého UNYP bakalářského programu Anglický jazyk a literatura vychází z jeho interdisciplinárního zaměření. Tím že využijete příležitosti studovat ve střední Evropě na University of New York in Prague s mezinárodními odborníky v anglickém jazyce a literatuře, se ponoříte do podnětného, ​​náročného a kreativního prostředí. Program nabízí širokou škálu teoretických i praktických formátů, které vám umožní prozkoumat váš jedinečný hlas spisovatele. Naši profesoři vás budou povzbuzovat k praktickému přístupu k učení a americký vzdělávací styl vám pomůže rozvíjet cenné dovednosti, jako je týmová práce, vyjednávání a komunikace. Naučíte se, jak jasně a srozumitelně sdělovat písemné zprávy, rozumět a oceňovat různé pohledy a kriticky přemýšlet. 

Spisovatel

Kreativita a disciplína jsou klíčem k tomu, abyste se stali úspěšnými spisovateli. Vaše možnosti jsou nekonečné. Můžete psát romány, povídky, poezie, scénáře pro divadlo či televizi, nebo dokonce i počítačové hry; a nezapomeňte na všechny možnosti psaní obsahu webu. Většina spisovatelů pracuje na volné noze a diverzifikuje své příjmy s dalšími relevantními činnostmi, jako je editace, korektury, překlady nebo výuka.

Novinář

Seznam potřebných dovedností se může lišit v závislosti na tom, zda plánujete psát do časopisu nebo do zpravodajského portálu. Ale obecně platí, že kariéra v žurnalistice vyžaduje odhodlání a schopnost pracovat ve stresovém prostředí s krátkými termíny. Dobrý novinář musí vědět, jak mluvit s lidmi ze všech oblastí života s úctou a profesionálně komunikovat jejich příběhy světu.

Reklamní copywriter

Reklamní copywriter s titulem z anglického jazyka a literatury získá takovou úroveň kreativity, aby mohl navrhnout písemný obsah, který vytvoří online přítomnost jakékoli organizace. Získané dovednosti vám pomohou adekvátně analyzovat obsah konkurence vašich klientů a dovednost řízení času umožní souběh mnoha různých projektů současně.

Výuka angličtiny jako druhého jazyka

Tento titul vám může pomoci stát se učitelem ESL pro lidi různého věku a z různých prostředí, což by mohlo být zvláště prospěšné, pokud angličtina není vaším rodným jazykem. Studenti anglického jazyka a literatury si osvojí solidní znalosti gramatiky i rozsáhlé slovní zásoby. Díky tomuto povolání pak můžete cestovat po světě!

Sledujte nás

Go to top