Blockchain diplomy

University of New York in Prague vydává pro všechny studijní programy akreditovanými MŠMT kromě tradičních papírových diplomů i digitální diplomy v rámci blockchain technologie. Tímto krokem UNYP navazuje na neustálou snahu přinášet inovaci, nejmodernější technologie a nová praktická řešení do vzdělávání. 

Univerzitní diplom digitálně „vystavený“ v blockchainu zahrnuje všechny výhody, které technologie nabízí. V porovnání s naskenovanou kopií papírového diplomu nemůže být padělán, je pro kohokoli lehce dohledatelný a ověřitelný a po celou dobu bezpečně uložený. Ve světě bez centrální autority ověřující pravost dokumentů jde o skvělý nástroj na zvýšení a podporu studentské a pracovní mobility. Dalším benefitem je fakt, že blockchainové diplomy, které vydáváme na platformě BCdiploma jsou v podstatě jen hyperlinkem. Zatímco papírové diplomy jsou stále záležitostí prestiže a tradice, mladá generace potřebuje v jejich stále více digitalizovaném světě praktičtější řešení. Hyperlink se dá velmi jednoduše sdílet na sociálních a profesních sítích, diplom lze snadno uložit jako soubor obsahující QR kód, který může jakákoli univerzita nebo zaměstnavatel stáhnout a velmi rychle ověřit jeho pravost.

Pro všechny držitele digitálních diplomů je velmi jednoduché s tímto formátem pracovat - je rychle ověřitelný, bezpečně uložený a nelze jej ztratit. 

Jednou z největších výhod je transparentnost blockchainového systému, což může v některých případech řešit problémy s nostrifikací pro studenty, kteří se rozhodnout studovat nebo pracovat v zahraničí. Budoucnost této technologie se zdá být příznivá hlavně pro transparentnost její minulosti. Všechny předešlé transakce uložené v blockchainu jsou z principu zabezpečené, transparentní, lehce ověřitelné a nezávislé na jakékoli centrální autoritě. Jde o zcela unikátní koncept, který skvěle reflektuje trendy v rychle se vyvíjejícím digitálním světě.

Sledujte nás

Go to top