Absolvent: Bakalář Komunikace a masová média, ročník 2014 a Magistr Profesní a obchodní komunikace, ročník 2015
Kariéra: Globální HR servisní poradce pro Microsoft

“Díky University of New York in Prague jsem byl schopný vytvořit si vlastní korporátní identitu, zůstat motivovaný a dělat tu nejlepší práci,“ říká Adam Grof, který pracuje jako globální HR servisní poradce pro Microsoft v České republice.

Před šesti lety, než začal pracovat pro Microsoft, byl Adam studentem prvního ročníku na University of New York in Prague. “Chtěl pracovat v mezinárodní korporaci, ale netoužil po studiu na české státní univerzitě, která nabízí neosobní atmosféru. Také si nebyl jistý úrovní jeho anglického jazyka. Na začátku jsem byl mírně pokročilý a hlavně při prezentování jsem si moc nevěřil,“ říká Adam.

Poté co se přihlásil na UNYP, zjistil, že studentský život ho připravuje na život i prakticky. Třídy byly malé a více interaktivní. Profesoři nebyli jen akademiky, ale také profesionály v oboru. Adam si vybral Komunikace a masová média, program nabízející dvojí bakalářský titul z UNYP a SUNY, Empire State College.

“Zajímala mě hlavně komunikace uvnitř velkých korporací,“ tvrdí Adam. “Naštěstí vybraný program byl velmi rozmanitý.“

Po zisku bakalářského titulu pokračoval Adam v magisterském studiu programu Profesní a obchodní komunikace od La Salle, nyní existující pod UNYP po názvem Strategická komunikace. Program byl zakončen projektem, ve kterém musel analyzovat skutečný komunikační problém a nabídnout řešení.

“Vybral jsem si analýzu Asociace zprostředkovatelů v České republice. Přišel jsem se strategií, jak vyřešit jejich problém v IT systémech a dokonce jsem k tomu pozval i prezidenta asociace,“ vzpomíná. “Byl to velmi praktický projekt.“

UNYP také pomohl Adamovi získat první práci po promoci. Ve firmě Anheuser-Busch InBev pracoval jako analytik a měl na starosti IT systém, potencionální nové smlouvy a mnoho dalšího. Zde také využil své znalosti němčiny a vylepšené angličtiny ke komunikaci s různými zákazníky a zainteresovanými osobami.

Po roce a půl přešel do Microsoftu, kde pracuje od roku 2016. Nyní je zodpovědný za výhody pro zaměstnance a dovolené pro Německo. V Microsoftu si Adam uvědomil, jak moc mu pomohlo mezinárodní prostředí na UNYPu. “UNYP má studenty z Evropy, Asie, Afriky a Spojených Států,“ vysvětluje Adam. “Ze začátku bylo poměrně obtížné zvyknout si na odlišné kultury, ale pak jsem si uvědomil, že ve firmách, i v Microsoftu, je to hodně podobné. Jsem rád, že jsem získal tyto zkušenosti.“

“UNYP je značka,“ říká Adam. “Když to máte ve svém životopise, zaměstnavatelé vidí, že máte americké vzdělání a jsou ohromeni. Při studiu se naučíte vytvářet priority, prezentovat v angličtině a prodat své znalosti manažerům. S profesory jsem se necítil jako student, ale jako rovnocenný partner.”

Studium na UNYP musí stát za to. Po roce v Microsoftu, Adam byl povýšen a získal uznání za skvělou práci.

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru