Absolvent: MBA Podnikání, ročník 2014
Kariéra: Zakladatel a CEO Go Fit

„Kdyby nebylo UNYPu, nevím, jestli bych to dokázal,“ říká Albert Ballardini, generální ředitel a zakladatel společnosti Go Fit. „Všechny nápady vznikly v čase, kdy jsem studoval program MBA.“

V roce 2009 pracoval Albert jako advokát v Londýnské právní kanceláři s názvem Anthony Seddon Solicitors LLP. Po globální finanční krizi pracoval v několika významných společnostech. „Když přicházíte do styku se spoustou podnikatelů, začnete si klást otázku: „Proč bych i já nemohl začít podnikat?“

Jeho myšlenky se ubírali směrem, který ho nakonec dovedl na University of New York in Prague, kde se zapsal do programu MBA. Zde se ocitl v úplně jiném světě. „Měl jsem možnost učit se takové předměty jako jsou marketing a finance. Bylo to skutečná výzva, ale dala mi úplně novou perspektivu,” říká.

Do roku 2013 cestoval Albert mezi svým pracovištěm v Londýně a školou v Praze. Bylo to právě v tomto období, kdy ho napadlo založit si novou společnost Go Fit. V době studií trénoval i Krav Magu. Někdy byl v Praze déle než dva týdny a nechtělo se mu trénink přerušit. Když ale přišel do posilovny, nabízeli mu pouze měsíční členství.  Když se snažil najít místo, kde funguje placení typu pas-as-you-go, nemohl žádné najít.

Napadlo ho, že určitě není sám. „Je mnoho takových lidí, kteří si nechtějí platit členství, ale chtějí si zachovat tréninkovou rutinu,“ říká.

Nyní po výzkumu a poradách s profesory na UNYP je Ballardini generálním ředitelem společnosti Go Fit, prvního fitness modelu, kde platíte průběžně. Jakmile si vytvoříte účet na jejich stránkách, získáte přístup k 30 místům v Praze, jako jsou taneční studia, studia jógy, welness centra, Crossfit centra a bazény. Lidé, kteří často cestují buď služebně, či rekreačně, si tak můžou jednoduše vybrat z několika míst bez toho, aniž by si museli pořídit dlouhodobá členství.

Albert a jeho tým pěti spolupracovníků momentálně pracuje na oficiálním uvedení, které se bude konat v prvním čtvrtletí 2018. Jejich krátkodobé plány zahrnují konsolidaci partnerství a podpis smluv s dalšími fitness a welness centry. V dlouhodobé perpektivě plánují rozšířit své působení i do dalších českých měst, například do Brna.

“Při realizaci se vyskytly problémy, ale moje rada zní, nevzdávejte se hned u první překážky,” vysvětluje Albert. „Když jsem rozvíjel svůj nápad, velmi mi s tím pomohl UNYP. Nejsem si jistý, jestsli bych to bez UNYPu dokázal.“

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru