Absolvent: MBA, Management cestovního ruchu, ročník 2007
Bakalář v oboru Mezinárodní a evropská ekonomika, ročník 2004
Kariéra: Generální ředitel, Quissisana Services s.r.o.

„Lidé studující na University of New York in Prague nejsou číšníci, většinou jsou to vůdci,“ říká Vítek. „Pokud hledáte studijní program, který vám pomůže porozumět Praze i Evropě, UNYP je místo pro vás.“

Václav Vítek každodenně projde hotelem Quisisana Palace a ptá se zaměstnanců, pracovníků kavárny i restaurace, jak se všichni mají a co je potřeba ten den udělat. Pro tento luxusní hotel sídlící v malebných Karlových Varech začal Vítek pracovat jako ředitel v dubnu, a nyní má také na starosti oddělení hotelových služeb.

„My neprodáváme pokoje nebo apartmány,” říká. „Prodáváme emoce.”

Naladit se na pocity ostatních lidí je jedna ze schopností, ve které se Vítek zlepšil během svého studia na University of New York in Prague, kam nastoupil v roce 1999. Studoval tam bakalářský obor Mezinárodní a evropská ekonomika a později i MBA program Management cestovního ruchu.

Už dlouho předtím, než zahájil svá studia na UNYP, Vítek věděl, že bude pracovat v hotelnictví.

Jeho otec byl prezidentem Mezinárodní asociace hotelů v období komunistického režimu a Vítek tak strávil část dětství v překrásných hotelech po celém světě. Po zakončení studií na střední škole v Rakousku už věděl, že chce dále studovat v cizím jazyce a nakonec si vybral právě UNYP kvůli mezinárodnímu prostředí jak mezi studenty, tak i mezi učiteli.

„Tenkrát byla škola ještě v docela syrovém stavu, protože byla ve svých začátcích,“ vzpomíná, „ale časem investovali do skvělých vyučujících z celého světa (což platí do dnes). Nejednalo se jen o velká jména v rámci České republiky, ale i o lidi s výbornou pověstí ve Spojených státech.“

Během svých MBA studií měl Vítek jen sedm spolužáků. Mezi nimi byl například i manažer jedné aerolinky, majitel hotelu, nebo etiopský student z Nového Zélandu, který si chtěl otevřít vlastní restauraci. Nejdříve si říkal, co se asi naučí od tak malé třídy, ale brzy vyšlo najevo, že byly jeho obavy zbytečné.

„Byla to zajímavá kombinace lidí, kteří se mnou sice neměli nic společného, ale to podstatné jsme sdíleli: vášeň pro služby a podnikání,“ vzpomíná.

Kromě svého hlavního oboru Vítek studoval i psychologii a marketing, kde se naučil „myslet mezi řádky“ a také se prezentovat před ostatními lidmi, což jako manažer rozhodně využil. Díky svému aktivnímu přístupu ke vzdělání a kontaktu s různorodými kulturami se Vítek dostal na vrchol ve svém oboru, kde, jak říká, „se musíte stále zlepšovat, nezůstávat stejní.“

Volba vzdělání se mu rozhodně vyplatila. Po promoci už jen stoupal po žebříčku pohostinství: začal jako manažer agentury CzechTourism a pokračoval výše jako obchodní a marketingový ředitel v hotelu Augustine až na svou nynější pozici.

Zjisti více o programu, který Václav studoval

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru