Radek Musil

Kariéra: 
Partner v Roklen Holding a CEO ve Fundlift

 “Studium na UNYPu mě naučilo, jak si správně utřídit myšlenky“, říká Radek Musil, CEO ve společnosti Fundlift. “Díky nejrůznějším předmětům, které byly v rámci programu Obchodní administrativa na UNYP pokryty, jsem získal znalosti z různých obchodních oblastí, které mi pomohly dostat se tam, kde jsem teď.“

Po ukončení studia na University of New York in Prague byl Radek přijat do magisterského programu na London School of Economics. V té době se seznámil se skupinou investičních bankéřů, kteří ho dostali zpět do Prahy. Uvedli na trh novou finanční společnost pod názvem Roklen, která kombinovala tradiční finanční služby s nejnovější technologií.

“Nové produkty, které před tím neexistovali, byly uvedeny na trh a tradiční služby se začaly nabízet rychleji a levněji,“ říká Musil. Společnost dala do prodeje produkty, které do té doby nebyly v České republice k dispozici.

Roklen se stal matčinou společností firmy Fundlift, finanční crowdfundingové platformy, která se liší od ostatních v České republice. “Na jedné straně tady bylo velké množství zajímavých projektů, které potřebovali financovat,“ říká Musil, “a na straně druhé existovali investoři, kteří hledali způsoby, jak investovat do fondů.“

Fundlift poskytuje výhody jak pro společnosti, tak pro investory. Od té doby, co získal Roklen plnou licenci od České národní banky, Musil a jeho kolegové se mohli začít starat o to, aby vše probáhalo bezpečně. Uživatelé Fundliftu mohou investovat do dluhopisů a konvertibilních investičních certifikátů, kteří jsou nabízeny v rámci jednotlivých projektů. Nic podobného jiné české firmy nenabízejí.

Se spuštěním Fundliftu mají start-up firmy další možnost, jak získat financování, a investoři tak získají možnost investovat jen menší množství finančních zdrojů. “Online platforma, která spojuje tyto dvě skupiny, se nám zdála jako dobré řešení,“ říká Musil. Také jsme viděli, že podobné platformy fungují skvěle v zahraničí.

Od svého založení v roce 2016 si Fundlift vede velmi dobře. Mají okolo 6300 investorů a z 25 projektů se pouze pro jeden jediný nepodařilo získat finance. Nyní jen několik let po ukončení školy je Musil zodpovědný za řízení firmy. Součástí jeho práce je komunikace s klienty, vytváření nových partnerství, příprava nových kampaní a mnoho dalšího.

Radek Musil se také v roce 2018 dostal do Forbes výběru 30 pod 30, který oslavuje talentované podtřicátníky, kteří mají našlápnuto k velké kariéře.

A jaká je jeho rada pro studenty UNYPu? “Zkuste získat z každé hodiny úplně nejvíce a nebojte se pokládat otázky. Spojte se s lidmi, kteří již vystudovali a zjistěte, jaký obor je vám nejbližší. Jakmile se tam stane, zkuste si rychle najít stáž právě v tomto oboru.“

Sledujte nás

Go to top